Asayiş

Karaköy’de iki kıza saldıran kadın adliyeye sevk edildi

Karaköy’de başörtüsü taktıkları gerekçesiyle 19 yaşındaki Gamze İnce’ye saldıran S.Y. polisteki ifadesinin ardınadan adliyeye sevk edildi.

Karaköy’de başörtüsü taktıkları gerekçesiyle 19 yaşındaki Gamze İnce yoldan geçen S.Y.’nin yumruklu saldırısına uğradı. Gece gözaltına alınan S.Y. politeki ifadesinin ardınadan adliyeye sevk edildi.

Karaköy’de yolda yürüdükleri sırada bir kadının yumruklu saldırısına uğrayan Gamze İnce, saldırı anında yanında bulunan arkadaşıyla birlikte Karaköy Polis Merkezi Amirliği’ne gelerek saldırgandan şikayetçi oldu. Görgü tanıkları ile birlikte ifadelerine başvurulan iki kadın polis merkezinden ayrıldı.

Görgü tanıkları olayı anlattı

Saldırı anını gören görgü tanıkları o anları anlattı. Saldırı sonrası genç kızı dükkanına aldığını ifade eden Cihat İsmailoğlu, “Biz o esnada dükkandaydık. Bir gürültü duyduk. Bu gürültüyü duyunca dışarı çıktık. İlk etapta aile içinde sıkıntı varmış gibi algıladık ama olayı yaşadığımız zaman anladık ki, tamamen kız kardeşimiz örtülü olduğu için diğer kadın da onun kafasına vurarak baş örtüsünü açtı. Sonrasında kardeşimiz sakinleşsin diye dükkanımıza aldık. Yüzünde endişe ve korku vardı” diye konuştu. 

Başörtüsü taktıkları için aşağılayıcı kelimeler kullandı

Karaköy Polis Merkezi Amirliği’ne gelerek ifade veren görgü tanıklarından Serkan Salih, “Olay esnasında çalışma arkadaşımla birlikte müşterilerimizle ilgilenirken dışarıda bir ses duyduk. O sese yöneldiğimizde iki kardeşimizin bir hanımefendi tarafından darp edildiğini duyduk. Şimdi de şahitliğimizi yapmaya, ifademizi vermeye geldik” dedi.
Saldırının yaşandığı yerde dükkanı bulunan Veysel Ekingen, “Olaya tam hakim olamadık, olsaydık müdahale ederdik” diyerek şunları söyledi:
“Kadın aşağılayıcı kelimeleri söyleyerek hızla uzaklaştı zaten oradan. Hakaret etti. Zaten bunların kayıtları var. Unkapanı’na sınava gidiyorlardı. Çok korktular, titrediler. Benim yanımda kaldılar. Onlarla muhabbet ettim ve sakinleştirmeye çalıştım. İkisi de çok ağladı.” 

Soylu Twitter’dan açıklama yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, saldırgan kadının gözaltına alındığını bildirdi.

Soylu, “Karaköy’de başörtülü öğrencilere saldıran provokatör, İstanbul Emniyetimiz tarafından gözaltına alındı.” açıklamasında bulundu.

Marmaray’da da olay çıkarmış

Saldırgan kadının, yeni görüntüleri ortaya çıktı. Bugün çekildiği iddia edilen görüntülerde, kadının Sirkeci Marmaray İstasyonunda vatandaşlarla tartışıp, küfürler savurduğu görülüyor.

Mahkemeye sevk edildi

Gözaltına alınan S.Y’nin Taksim Polis Merkezindeki işlemleri tamamlandı. Zanlı kadın S.Y, işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.