Asayiş

Kuaförde 7 saat bekletilen kadın hastanelik oldu

Yalova’da bir kadın, röfle yaptırmak için gittiği kuaförde saçında boya ile saatlerce bekletilince hastanelik oldu.

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde bir kadın röfle yaptırmak için kuaföre gitti. 45 dakika sürmesi gereken işlem 7 saate yayılınca kadın hastanelik oldu.

Sinem Güngör adlı kadın bayram öncesinde röfle yaptırmak amacıyla kuaföre gitti. Öğlen 13:30 civarında girdiği kuaförden akşam 19:30 civarında çıkabildi.

45 DAKİKALIK İŞLEM 7 SAAT SÜRDÜ

Güngör’ün saçına boya uyguladıktan sonra gelen diğer müşteriler ile ilgilenen kuaför, 37 yaşındaki Güngör’ü saatlerce saçında boya ile bekletti.

Saat 16-17 sularında kendini kötü hissetmeye başlayan Güngör, boynunu oynatamamaya ve şişmeye başladığını söyledi. Saat başı kuaföre durumunun iyi olmadığını belirtmesine karşın kuaförün kendini oyaladığını ileri sürdü. Beklediği sırada yandığını ve kaşındığını da ifade eden en son hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

SAÇINI YAPTIRMAK İSTEDİ, HASTANELİK OLDU

Hastaneden adli tıp rapor alan kadın, 2 gün de geçici görme kaybı yaşadı. Başından ayak tırnaklarına kadar her yerinde ödem oluşan Güngör, şişliğinin 1 haftada anca indiğini ifade etti.

Duyu ve organ kaybı ile birlikte gebeliğe risk teşkil etmesi söz konusu olan rahatsızlık nedeniyle şikayetçi olacağını söyleyen Güngör, saçını yapan kuaförün patronuyla görüştüğünü de anlattı.

Kuaförün patronunun da şok olduğunu belirten Güngör, kendisine ömür boyu ücretsiz kuaförlük hizmeti teklif edildiğini ve şikayetçi olmamasının istendiğini söyledi.

Güngör, saç bakımı değil sağlığımı geri istiyorum diyerek bu olayın peşini bırakmayacağını kaydetti.