Asayiş

Milletvekilleri Yıldırım ve Irgat hakkında gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK/KCK operasyonu başlattı. ‘Çukur’ eylemlerine katılan iki eski vekil hakkında da gözaltı kararı çıkarıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, PKK/KCK talimatıyla “çukur olayları” eylemine katılanlar hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilen toplam 17 şüpheli arasında eski milletvekilleri Behçet Yıldırım ve Mizgin Irgat da var.

ANF aracılığıyla talimat

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın “çukur olayları” sırasında “ANF” isimli medya kuruluşu aracılığı ile ilettiği talimatla 8 Şubat 2016’da örgüt lehine yapılan eyleme katılanlar hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

9 şüpheli yakalandı

Soruşturma kapsamında Ankara merkezli çeşitli illerde 13 şüpheliyi yakalamak için operasyon düzenlendiği, 9 şüphelinin yakalandığı, diğer şüphelilerin ise yakalanmasına ilişkin çalışmaların sürdüğü belirtildi.

İki eski milletvekili hakkında gözaltı kararı

Hakkında gözaltı kararı verilen isimler arasında yer alan eski milletvekilleri Behçet Yıldırım’ın gözaltına alındığı Mizgin Irgat’ın ise henüz yakalanamadığı öğrenildi.

Öte yandan PKK/KCK’ya yönelik başka bir soruşturmada 4 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.