Kız arkadaşına laf atınca bıçaklamıştı

MİLLİ SPORCUYA MÜEBBET

Asayiş

Laf atma kavgasında bir kişiyi bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan milli kick boksçu Berke Şahin ve arkadaşına müebbet hapis istendi.

6 Aralık 2019 Cuma 12:16

Kadıköy’de kız arkadaşına laf attığı iddiasıyla Özgür Özdemir’i bıçaklayarak öldüren Milli kick boks sporcusu Berke Şahin ve arkadaşı Tevfik Karakaya’nın müebbet hapsi istendi.

Milli kick boksçu Berke Şahin, 8 Eylül tarihinde kız arkadaşıyla birlikte Kadıköy’de bir eğlence mekanından çıktığı sırada kendilerine laf attığı gerekçesiyle yanlarından geçen 2 motosikletliyle kavga etmiş ve motosikletlileri feci şekilde dövmüştü.

Yakalayıp bıçakladı

Bunun üzerine olay yerinden kaçan 2 kişiyi takip eden Şahin, 24 yaşındaki Ömer Özdemir’i yakalayıp bıçaklamıştı. Hastaneye kaldırılan Özdemir hayatını kaybetmişti. Olayın ardından gözaltına alınan Berke Şahin ile arkadaşı Tevfik Karakaya 9 Eylül tarihinde tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, arkadaşları Okan Canyurt ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Kasten öldürme

Savcılık olayla ilgili soruşturmasını tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Berke Şahin’in 8 Eylül tarihinde doğum gününü kız arkadaşıyla Kadıköy’de bir mekanda kutladıkları anlatıldı. Araçlarını park ettikleri sokağa yürüdükleri sırada maktul Ömer Özdemir’in şüphelinin kız arkadaşına ‘Of aman tanrım bu ne’ diye laf attığı belirtildi.

Şüpheli Berke Şahin’in bir süre sonra maktul ve arkadaşının yanına gelerek maktul Ömer Özdemir’e yumruklar savurmaya başladığı, Enes Erkan’ın yardım etmeye kalkıştığı, maktulün aldığı darbeler üzerine yaklaşık 2-3 metre şüpheliden uzaklaştığı, Berke Şahin’in Enes Erkan’a yönelip onu darp etmeye devam ettiği kaydedildi.

Güvenlik kulübesine sığınmaya çalışıyordu

İddianamede, Berke Şahin’in arkadaşlarının da koşarak gelip kavgaya dahil oldukları, bunun üzerine maktulün koşarak kaçtığı belirtildi. Bu sırada Enes Erkan’ın şüphelinin arkadaşları tarafından darp edildiği kaydedildi. Savcı iddianamede kaçan Ömer Özdemir’i arkadaşının motosikleti ile takip eden Berke Şahin’in bir süre sonra güvenlik kulübesine sığınmaya çalışan Özdemir’i yakaladığını da belirtti.

Ayrıca Şahin’in Özdemir’i bıçakladığı, olay yerine gelen arkadaşı Tevfik Karakaya’nın da yerde yatan Ömer Özdemir’e tekme ve yumrukla vurduktan sonra geldikleri motosikletle olay yerinden ayrıldıkları anlatıldı.

Hastanede hayatını kaybetti

Maktulün aldığı bıçak darbeleri, tekme ve yumrukların etkisiyle fenalaştığı, hastaneye kaldırılan maktulün hayatını kaybettiği belirtildi. İddanamede şüpheliler Berke Şahin ve Tevfik Karakaya’nın maktulü birlikte yakalayıp öldürdükleri anlatıldı. Şüpheli Okan’ın da maktulün öldürülmesinde etkin rol alarak şüphelilere yardım ettiği kaydedildi.

Milli kick boksçu ve arkadaşının müebbet hapsi istendi
İddianamede, şüpheliler Berke Şahin ve Tevfik Karakaya’nın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Şüpheli Okan Canyurt’un ise “kasten öldürmeye yardım etme” suçundan 10 yıldan 15 yıla hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianame, gönderildiği mahkemece kabul edildi. Şüpheliler, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.