Asayiş

Muğla’da tekne battı: 8 göçmenin cansız bedenine ulaşıldı

Muğla’da Bodrum açıklarında batan teknede 8 göçmenin cesedine ulaşıldı. 30 metre derinlikte 3 kişinin daha cansız bedeni aranıyor.

Muğla’da Bodrum açıklarında batan fiber teknedeki arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Şu ana kadar, 1’i kadın 8 kaçak göçmenin cesedine ulaşıldı.

Batan 30 metre derinlikteki tekneye yapılan dalışlarla 3 kişinin cesedinin daha çıkartılması için çalışmalar sürüyor.

SAHİL GÜVENLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Muğla’da Bodrum açıklarında batan tekne ile ilgili Sahil Güevinlik’ten yapılan ikinci açıklamada. Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi’ne saat 06.51’deTurgutreis Mahallesi açıklarındaki Çatal Ada’nın güneyinde bir fiber teknenin battığı ihbarı yapıldığı belirtildi ve şu ifadelere yer verildi:

“2 Sahil Güvenlik botu 06.59’da bölgeye ulaştı. Batan fiber tekneden denize atlayan kaçak göçmenlerden 31’i kurtarıldı. Kaçak gömenlerin ifadelerine göre teknedeki 7 ile 12 arasında kişinin kayıp olduğu öğrenildi. Bölgeye 1 dalış timi ve 1 sahil Güvenlik helikopteri takviye olarak gönderildi. Şu an bölgede 3 Sahil Güvenlik botu, 1 Sahil Güvenlik helikopteri, 1 Sahil Güvenlik Dalış Timi ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği’nin arama kurtarma çalışmaları sürüyor.”