Asayiş

Sahte rakıdan ölenlerin sayısı 18’e yükseldi

Adana’da sahte rakıdan iki kişi daha öldü. Son bir ayda Mersin’de 9, Adana’da 8 ve Niğde’de bir olmak üzere 18 kişi sahte rakıdan hayatını kaybetti.

Son günlerde Türkiye’nin dört bir yanından sahte rakıdan ölüm haberleri geliyor. Son olarak Adana’da 12 Temmuz’da rahatsızlanan Z.S. (58), Ceyhan Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Z.S’ye de metil alkol zehirlenmesi teşhisi konuldu. Ambulans helikopterle Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Z.S. buradaki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

4 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDI

Aynı gece tedavi gördüğü Ceyhan Devlet Hastanesi’nden Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle sevk edilen H.Ö. (64) de hayatını kaybetti. Sahte rakıdan ölen iki kişinin cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Z.S’nin yeğeni Ali Eroğlu, dayısının metil alkol zehirlenmesi nedeniyle 4 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra hayatını kaybettiğini söyledi. Bu vefatlarla birlikte son bir ayda Mersin’de 9, Adana’da 8 ve Niğde’de de 1 olmak üzere 18 kişi metil alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetti.