Asayiş

Sokak ortasında bir anda soyunmaya başladı

İstanbul, Avcılar’da ‘Tırnakçılık’ olarak nitelendirilen yöntemle hırsızlık yaptığı öne sürülen kadın yakalanınca soyundu.

İstanbul, Avcılar’da sokak otasında bir kadının soyunduğunu görenler gözlerine inanamadı. Kadının bir iş yerinden ‘Tırnakçılık’ olarak nitelendirilen yöntemle dolandırıcılık yaptığı, iş yeri sahibi tarafından yakalınanca da soyunmaya başladığı anlaşıldı.

İlginç olay, bir süre önce Denizköşkler Mahallesi’nde meydana geldi. İki kadın bir manava gelerek alışveriş yaptıktan sonra bundan vazgeçtiğini belirterek iddiaya göre ‘Tırnakçılık’ yöntemi ile bir miktar parayı alarak uzaklaştı.

Bir anda soyunmaya başladı

İş yeri sahibi kasadaki parasının eksik olduğunu görünce polisi arayarak, kadının arkasından koşup yakaladı. Kadın suçlamayı duyunca paranın kendisinde olmadığını belirterek  bir anda soyunmaya başladı.

Çevredekiler ne olduğunu anlamaya çalıştı

Üzerinde para olmadığını öne süren kadın çevredekilerin ve kendisinden parasını isteyen kişinin şaşkın bakışlarına aldırmayarak soyunmayı sürdürdü.

Polis de ikna edemedi

Çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıyan olayda gelen polislerin sokak ortasında herkesin önünde soyunan kadından giyinmesini istediği, kadın bu tutumunu sürdürdüğü görüldü.

İş yeri sahibi parasını bu kadının aldığını polise söylerken kadın bunu yalanlayarak tekrar soyunmaya başladı.

İş yeri sahibi kadının soyunmayı sürdürmesi üzerine şikayetinden vazgeçti