Asayiş

Tatlıses ve Alişan’ın ‘örgüt’ davasında karar

Mafya lideri Kürşat Yılmaz’ın 11 yıl hapis cezası aldığı davada İbrahim Tatlıses ve Alişan hakkındaki suçlama zaman aşımı nedeniyle düşürüldü.

Organize Suç Örgütü lideri Kürşat Yılmaz, 11 yıl 3 ay hapse mahkum edildi. Mahkeme, aynı davada yargılanan İbrahim Tatlıses ve Alişan (Serkan Tektaş) hakkındaki suçlamaların ise zaman aşımı süresi dolduğu gerekçesiyle düşme kararı verdi.

Yargıtay’dan dönen davadan karar çıktı

Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle 66 yıl hapis cezasına çarptırılan yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Kürşat Yılmaz’ın Yargıtay’dan dönen davasında, karar çıktı.

Yağmaya teşebbüs ve örgüt kurma

Kürşat Yılmaz’ın “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek” ve “Yağmaya teşebbüs” suçlarından 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tatlıses ve Alişan da yargılanıyordu

Aynı davada yargılanan İbrahim Tatlıses’in ve Alişan Serkan Tektaş hakkında da karar çıktı. Sanıkların “örgüte dahil olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım” suçundan açılan davalarının zamanaşımı süresi dolduğu gerekçesiyle düşme kararı verildi.

MHP Milletvekili Enginyurt’un dosyası ayrıldı

Ayrıca sanık Cemal Enginyurt hakkında “Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” ve “Nitelikli yağmaya teşebbüs” suçlarından beraat kararları bozulmuştu. Bu karar doğrultusunda Enginyurt’un 24 Haziran 2018’de 27. dönem milletvekili seçilmesi dolayısıyla dosyasının ayrılmasına ve yargılamanın durdurulmasına karar verildi.