Asayiş

Ümraniye’de cinnet geçirdi genç dehşet saçtı

Ümraniye’de mühendis olan Emre H. cinnet geçirdi kardeşini ve annesini vurarak öldürdü. Babasını ağır yaralayan Emre H. balkondan atlayarak intihar etti. Küçük kardeşi Yunus H. saklanarak kurtuldu. 

Namık Kemal Mahallesi, Köşk Sokak’ta 23.00 sıralarında psikolojik sorunları olduğu iddia edilen Emre H. babası Süleyman Hüseyin H.’yi, Annesi İncilay H.’yi, kardeşi Haluk H.’yi tabanca ile vurdu. Diğer kardeşi Yunus H. ise kaçarak kurtuldu. 

BABA AĞIR YARALI

Katliamın olduğu yere çok sayıda polis ve ambulans ekibi sevk edildi. Polis ekipleri emniyet şeridi çekerek güvenlik önlemi aldı. 112 sağlık ekipleri tabanca ile vurulan babası Süleyman Hüseyin H.’yi, hastaneye kaldırırken anne İncilay H.’yi, kardeşi Haluk H.’nin öldüğünü tespit etti. Hastaneye kaldırılan baba Süleyman Hüseyin H.’nin durumunu ağır olduğu öğrenildi.

Oğlu tarafından vurularak ağır yaralanan Süleyman Hüseyin H.’nin müteahhit, kardeşi tarafından vurulan Haluk H. (31) ile katliamı gerçekleştirerek intihar eden Emre H.’nin (26) inşaat mühendisi olduğu öğrenildi. 

Polis ekipleri, olay yerinde yaptığı incelemenin ardından cenazeleri otopsi yapılmak üzere Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu morguna gönderdi. Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi işleminin ardından cenazeler aile yakınlarına teslim edildi. Adli Tıp Kurumuna saldırıdan evde saklanarak kurtulan küçük kardeş Yunus H.’nin de geldiği görüldü. Cenazeler toprağa verilmek üzere Ümraniye’ye götürüldü. 

BABA OĞULLARI İÇİN ‘3 ASLANLA BİRLİKTE’

Öte yandan baba İlyas Hüseyin H., oğullarıyla çekildiği bir fotoğrafı paylaşmıştı. Babanın ‘3 aslanla birlikte’ notuyla paylaştığı fotoğrafta, aileye dehşeti yaşatan oğlu ile dehşeti yaşayan kardeşler ve baba aynı karede bulunuyor.