Asayiş

Yürek yakan sözler: Topuklu giyme, babam görürse kaçamazsın

Boşandığı eşi Cem Kara tarafından sürekli tehdit edilen Zeliha Erdemir, 46 kez şikayette bulundu. Yardım çağrısında bulunan Zeliha’nın oğlunun annesine sözleri yürek yaktı…

Didim’de 3 yıl önce boşandığı eski eşi Cem Kara tarafından tehdit edilen Zeliha Erdemir, 46 kez şikayette bulunmasına rağmen sonuç alamadı. Oğlunun sözleri yürek yaktı…

Evlendikleri 2011 yılından beri sistematik olarak şiddete maruz kalan Erdemir, yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı:

Tehditler yüzünden işinden oldu

“Çocuğumun, ailemin, benim can güvenliğimiz yok. 2011’den beri bana sistematik olarak fiziksel şiddet, hakaret ve tehditlerde bulunuyor. Didim Adliyesi’nde 46 şikayetime soruşturma açıldı ve herhangi bir sonuç alamadık. 2016’dan beri süren şiddet davam var. Hayatım altüst.”

Kara, en son 25 Kasım’da okulun önünde çocuklarının önüne çıkınca mahkeme 5 Aralık’ta Kara’nın 3 ay boyunca Zeliha’ya ve çocuğa yaklaşmasını yasakladı.

Muhasebecilik yapan Zeliha, Kara’nın tehditleri yüzünden geçen hafta işinden de çıkarıldı.

Özgecan gibi ve Emine Bulut gibi olmak istemiyorum

“En son çocuğumun okulununun önünde arabamın içindeyken arabam yumruklanarak ölüm tehditleri aldım” diyen Zeliha’nın oğlunun annesine sözleri yürek yaktı:

Adalet Bakanı’na sesleniyorum. Her ay düzenli olarak koruma tedbiri alabilmek için adliye koridorlarında sürünmekten yoruldum. Benim sesimi ölmeden önce duyun. Yardım istiyorum. Özgecan gibi ve Emine Bulut gibi olmak istemiyorum. Oğlum ilkokula gidiyor, pedagog yardımı alıyor. Evden çıkarken bana ‘Topuklu giyme, babam görürse kaçamazsın’ diyor. Girdiğim işlerden tehditler yüzünden çıkmak zorunda kalıyorum. Kimse sorumluluk almak istemiyor. Lütfen sesimi duyun.”

Öte yandan Cem Kara’nın, Facebook’tan tehditlerine devam ettiği ve tedbir kararı veren yargıçlara, Erdemir’in avukatına küfür ettiği ortaya çıktı.

Yürek yakan sözler: Topuklu giyme, babam görürse kaçamazsın