Gündem

Atıf Özbey'den Kars'ın kaderini değiştirecek projeler

Kars Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıklayan Atıf Özbey, Kars'ın kaderini değiştirecek projelerle seçime hazırlanıyor.

2019 Yerel Seçimlerine aylar kala aday adayları da projelerini açıklamaya başladı. Kars Belediyesi için AK Parti'den aday adaylığını açıklayan Atıf Özbey "Gönül belediyeciliği"ni ön plana çıkartıyor. 

Milli Gençlik Vakfı'nda (MGV) başlayan yolculuğunu Refah Partisi tabanında devam ettiren ve siyasi hayatına AK Parti ile birlikte yön veren tecrübeli siyasetçi Atıf Özbey, Kars Belediyesi için kolları sıvadı. Hamasetten ziyade projeleri ile hemşehrilerinin karşısına çıkan Özbey alt ve üst yapının yanı sıra yoksul vatandaşlara yönelik çalışmaları ile dikkat çekiyor.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ 

Vatandaşlarla bir araya gelen Özbey bazı projelerini şu sözlerle açıkladı: 

“KARS’ta gönül Belediyeciliğini, AK Parti olarak halkımızın hizmetine sunacağız. Kentsel dönüşümü alt ve üst yapıyla birlikte bir paket halinde gerçekleştireceğiz. Belediye’nin öncülüğünde kurulacak süper marketle yoksul vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz 

Menfaatin “Kars” olması için, bu defa tüm ayrımcılıklardan uzak, aklı selim ile bir yönetim oluşturmak macburiyetindeyiz. Liyakat prensibini öncelememiz şarttır.

Biz Kars halkı olarak Yerel Seçimlerde çeşitli lobilerin oyunlarına asla alet olmayacağız. Kardeşliğimizi ve birliğimizi zedeleyecek olan zümrecilik ve mezhep ayrıcılığına prim vermeyeceğiz. Liyakat prensibini ön planda tutarak bir yönetim seçmek zorundayız."

 

ATIF ÖZBEY KİMDİR?

Kars Kağızman'ın Aşağı Tut Köyü'nde dünyaya gelen Atıf Özbey Kağızman Lisesi'nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimine Pakistan'da devam etti. Lahore Pencab Üniversitesi Seyit Mevdudi Uluslararası İslam Enstitüsü –İslam Hukuku ve Kültürü Fakültesi'nden mezun olan Özbey siyasi hayatına Prof. Dr. Necbettin Erbakan'ın yanında adım attı. 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın uluslararası alandaki çalışmalarında danışmanlığını ve tercümanlığını yapan Özbey, sonrasında partideki çeşitli çalışmaların ardından Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı Sayın M. Recai Kutan'ın dört yıl Özel Kalem Müdürlüğü görevinde bulundu.

Saadet Partisi Genel Sekreter Yardımcılığı da yapan Özbey, Has Parti'nin kuruluşunda yer aldı ve Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un Baş Danışmanlığı’nı yaptı. 

Ulusal ve Uluslararası alanda birçok konferans, sempozyum ve TV programlarına konuşmacı olarak katılan Özbey El-CAZİRE televizyonunun "Londra Ödülü" sahibidir. TV 5 televizyon kanalında "Dünya Gündemi" adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Özbey 2014’ten bu yana Kanal 5’in Genel Koordinatörlüğünü ve Siyaset Analizi programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan Özbey Arapça, Kürtçe ve İngilizce dillerini çok iyi derecede, Urduca ve Farsça dillerini iyi derecede konuşmaktadır.