Gündem

Başbakan Yıldırım'dan Akaydın'ın sözlerine tepki

Başbakan Binali Yıldırım "Ölen 250 vatandaşın katili devlettir" diyen CHP milletvekili Mustafa Akaydın'a sert tepki gösterdi; "Sen ne biçim insansın"

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da Yenikent-Temelli Yolu temel atma töreninde yaptığı konuşmada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında "Ölen 250 vatandaşın katili devlettir" açıklaması yapan CHP Milletvekili Mustafa Akaydın'a sert sözlerle yüklenen Başbakan Yıldırım, "Bir milletvekili diyor ki, "Efendim 15 Temmuz darbesi bir tiyatrodur, bu ne biçim darbe, meclis bombalandı bir milletvekili bile ölmedi. Halbuki bizim pilotlarımız suya bile nişan alır" diyor. Sen ne biçim insansın? Sayın Kılıçdaroğlu bu kepazeliğe bir son ver. Millet şehitlerimizin ruhunu sızlatan bu adama karşı ne yapacağını merakla bekliyor." dedi.

Yıldırım'ın konuşmasında özetle şunları söyledi:

Bir haber çıktı, bir Alman dergisinde. Ana muhalefet partisinin başkanı ne diyor, bu dergiye beyanat vermiş. Kılıçdaroğlu iyi dinle. Önce 15 Temmuz'a kontrollü darbe dedin, seni uyardık, millet 16 Nisan'da sana gereken cevabı verdi. "Türkiye'de can güvenliği yok, mal güvenliği yok, turistler gelmesin" diyor. Bu ne demek. Bu memleketin bir evladıysan nasıl sen ülkeni dünyaya şikayet edersin. Kılıçdaroğlu gelmesin dese de geliyor. Fakat, sayın Kılıçdaroğlu belli ki, Türkiye'de turizmin gelişmesinden, refahın artmasından, insanların iş sahibi olmasından hiç mutlu değil. Bırakın bir parti başkanını herhangi bir vatandaş böyle laflar eder mi kendi memleketi için. Şimdi Türkiye'de adalet yok dedi, yollara düştü.

Kılıçdaroğlu şimdi yabancı ülkelerden, yabancı dergilerden medet umuyor. Yazık, yazık. Adalete, terör sempatizanları ile yol yürüyerek ulaşamazsın ey Kılıçdaroğlu.

MİLLET BU ADAMA KARŞI NE YAPACAĞINI MERAKLA BEKLİYOR

6-7 Ekim olaylarında onca vatandaşımızı öldüren, 15 yaşındaki Yasin Börü evladımıza kıyan eli kanlı terör örgütlerine destek verenlerle kolkola girerek adalet sağlayamazsın. Yabancı bir dergiye ülkeni kötüleyerek milletin takdirini alamazsın. CHP iyice şirazesinden çıktı. Bir milletvekili diyor ki, "Efendim 15 Temmuz darbesi bir tiyatrodur, bu ne biçim darbe, meclis bombalandı bir milletvekili bile ölmedi. Halbuki bizim pilotlarımız suya bile nişan alır" diyor. Sen ne biçim insansın? Bu kadar şehitlerimizin ruhunu sızlatacak sözleri nasıl söylersin? Şehit olan 250 vatandaşımızın katilinin utanmadan devlet olduğunu söylüyor. Bakın buradan bir şey söylüyorum; 15 Temmuz alçak FETÖ darbesinde hayatını kaybeden, şehadet şerbetini içen, gazi ünvanına ulaşan bütün vatandaşlarımızın iki eli bunların yakasındadır. FETÖ terör örgütünü aklamaya çalışmak sizin haddinize mi? Bu zat 17-25 Aralık yargı darbesinden sonra da Pensilvanya'ya gittiğini terör örgütünün ne kadar güzel çalışmalar yaptığını ballandıra ballandıra anlatmıştı. Sayın Kılıçdaroğlu bu kepazeliğe bir son ver. Millet şehitlerimizin ruhunu sızlatan bu adama karşı ne yapacağını merakla bekliyor.

14 AĞUSTOS AK PARTİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ SİNCAN'DA YAPACAĞIZ

Önümüzdeki Pazartesi günü 14 Ağustos kutlu yürüyüşün başladığı gündür. AK Parti'nin 16. kuruluş yıldönümüdür. Bu sene AK Parti'nin 16. kuruluş yıldönümünü Sincan'da yapacağız. Sincan'da o gün AK Parti'nin 16. kuruluş yıldönümünü büyük bir coşkuyla, heyecanla anacağız÷ Sincan Belediyemizin ev sahipliğinde gerçekleştireceğiz.

 • USD
  -0,32
  3,7861
 • EURO
  -0,42
  4,6672
 • ALTIN
  -0,37
  161,89
 • PETR
  0,23
  65,1700