Gündem

Batman'da feci kaza! Öğrenci servisi otobüsle çarpıştı

Batman'da üniversite kampüs yolunda öğrencileri taşıyan servis minibüsüyle yolcu otobüsü çarpıştı. Kazada çok sayıda kişi yaralandı.

Günün ilk kaza haberi Batman'dan geldi. Öğrencileri taşıyan servis minibüsü kontrolden çıktıktan sonra önce refüje ardından da karşı şeritten gelen yolcu otobüsüne çarptı. Çarpışma sonucu 10'u öğrenci 15 kişi yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Batman'daki çeşitli hastanelere sevk edildi.

Öğrenci servis minibüsü sabahın erken saatlerinde öğrencileri okullarına götürmek üzereydi. Mazhar Althan idaresindeki 72 S 152 plakalı öğrenci servisi Batman Kuyubaşı Mahallesi'nde şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle önce sert bir şekilde refüje ardından da karşı şeritten gelen yolcu otobüsüne çarptı.

Karşıdan gelen öğrenci minibüsle çarpışan yolcu otobüsünün 72 BB 997 plakalı olduğu ve şoför koltuğunda Mehmet Er’in oturduğu öğrenildi.

Batman'da öğrencileri taşıyan servis minibüsüyle yolcu otobüsünün çarpıştığı kazada ilk belirlemelere göre 10’u öğrenci olmak üzere 15 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken yaralıların şehirdeki çeşitli hastanelere kaldırıldığı bildirildi.

Kazada yaralanan 15 kişiden 2'sinin durumunun ağır olduğu kaydedildi. Kazayı öğrenen veliler ise hastanelere akın etti.

 

 • USD
  -0,62
  3,8627
 • EURO
  -1,05
  4,5378
 • ALTIN
  -0,46
  155,89
 • PETR
  -0,19
  63,2200