Gündem

Berat Albayrak’tan 12 Eylül mesajı: Unutmamak ve unutturmamak gerek

Berat Albayrak 12 Eylül askeri darbesinin 39. yılında Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Albayarak, “Türkiye, alçak girişimlere bir daha geçit vermez”

Berat Albayrak‘ın resmi Twitter sayfasından yayınladığı mesaj:

“39 yıl önce bugün demokrasi tarihimizin en karanlık günlerinden birini yaşadık. Millet iradesini hakim kılma mücadelemizi taviz vermeden sürdürdük.”

“Türkiye, bir daha ne 27 Mayıs ve 12 Eylül gibi darbelere ne de 28 Şubat ve 15 Temmuz gibi vesayetçi/alçak girişimlere geçit vermez.”

‘Unutmamak ve unutturmamak gerek’

“12 Eylül mezalimini bir daha yaşamamak için unutmamak ve unutturmamak gerek. O günleri ve yaşananları anlatan en başarılı filmlerden birinin de Bizim Hikaye olduğunu düşünüyorum.”

Bizim Hikaye konusu

Bu akşam 23.00’de Atv’de yayınlanacak Bizim Hikayenin konusu: Haksızlığa uğramış, ailesi, yuvası, geleceği elinden alınmış bir adam ile hayata karşı tek başına mücadele etmek zorunda kalan, çocuklarıyla bu koca dünyada bir başına kalmış bir kadının öyküsünü perdeye taşıyor Bizim Hikaye. Başka kimler yok ki bu öyküde: ailesinin itibarını kurtarmak için çabalayan bir genç, yanlış zamanın ve yanlış davanın kurbanı olan eski bir aşık… Yarınlardan bu günlere kadar gelmeyi başarabilmiş bir aşk hikayesi. 80 darbesinde gururu, itibarı zedelenen, inancı ve düşüncesi ne olursa olsun haksız yere hüküm giyen insanların, darbe sonrasında hayata tutunma çabalarını perdeye taşıyan film; o günlerden bu günlere kadar uzanan bir mücadeleyi, hiçbir şekilde bağlarını kopartmayan fedakar bir aile aracılığıyla bizlere aktarıyor.

Yönetmenliğini Yasin Uslu’nun üstlendiği Bizim Hikaye’nin başrolleriniyse Cansel Elçin, Sera Tokdemir ve Naz Elmas paylaşıyor.

Mezalim nedir?

Zulümler, haksızlıklar, kıyımlar.