Gündem

Beyaz Toros limuzin oldu, gelin damat taşıdı

Osmaniye’de gelin arabası yapmak için limuzin bulamayan damat, limuzin yapmak için bir beyaz Toros kullandı. Torosun dönüşümü 3 gün sürdü.

Osmaniye’de yaşayan Mami Emen adlı vatandaşın çocukluk hayali gelin arabalarının bir limuzin olmasıydı. Hayalini gerçekleştirmek isteyen Mami Emen bir beyaz Toros üzerinde çalıştı ve yaptı.

Osmaniye’de kiralayabileceği bir limuzin bulamayınca Emen, arkadaşlarıyla birlikte 1978 model Renault 12 Toros marka otomobili limuzine çevirmeye karar verdi.

BEYAZ TOROS LİMUZİN OLDU

Sanayideki bir kaportacıda ikiye bölünen Toros, daha sonra 2 metre demir profil ekleyerek uzatıldı. Camları için normal pencere camları kullanılırken içine ek koltuklar eklendi. Led ışıklarla süslenen Toros’un limuzin olması 3 gün sürdü. Arkadaşı Sefa Kındır ile Toros’u limuzine çeviren Emen, 3 bin 500 TL harcadı.

Ancak aracın trafiğe çıkmasına izin verilmedi. Emen, aman demedi ve bu duruma da çözüm buldu. Gelin arabası düğün salonuna yakın bir noktaya çekici ile götürüldü. Burada limuzine binen gelin ve damat düğün salonuna kadar Toros-limuzin ile gitti. Düğünün ardından da yine aynı yöntemle evlerine gittiler.

Mami Emen ve arkadaşı Sefa Kındır, bir hayali gerçekleştirmekten mutlu olduklarını belirterek “Türkiye’de bir ilk oldu” dedi.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.