Gündem

Bir kadın cinayeti daha! Bıçaklanarak öldürüldü

İstanbul Avcılar’da bir kadın, birlikte yaşadığı kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. 40 yaşındaki Seda Kurt’un daha öncede kadın koruma evinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı ortaya çıktı.

Avcılar’da yine bir kadın cinayeti… Olay, Ambarlı Mahallesi Balaban Caddesi üzerinde bulunan bir binada gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, Seda Kurt (40) sabah saatlerinde evinde bir süredir birlikte yaşadığı Ercan A. (41) ile tartışmaya başladı. Bir süre tartıştıktan sonra Ercan A., Seda Kurt’u oğlu ve annesinin gözü önünde bıçakladı. Ağır yaralanan Kurt, hastaneye kaldırıldı. Kurt hayatını kaybederken, polis olay sonrası kaçan Ercan A.’nın peşine düştü.

Olay yeri inceleme ekipleri ise cinayetin işlendiği Acar Apartmanı’na gelerek inceleme yaptı. Ercan A.’nın kullandığı suç aleti bıçak, apartmanın biraz ötesindeki bir ağacın dibinde bulundu.

Seda Kurt’un oğlu Ö.K. polise verdiği ifadede gece saatlerinde gelen Ercan A.’nın annesi ile tartıştığını sonrasında Ercan A.’nın annesini bıçaklayarak kaçtığını belirtti.

Kadın koruma evinde güvenlik görevlisi olarak çalışmış

Erkek şiddeti sonrası hayatını kaybeden Seda Kurt’un daha önce kadın koruma evinde yıllar güvenlik görevlisi olarak çalıştığı ve orada yaşanan bir olay sonrası araya girip bıçaklandığı bildirildi.

Suç makinesi

Yaşanan olayın gözü önünde olduğunu ifade eden Bedia A. ise, cinayet şüphelisi Ercan A.’nın hapisten denetimli serbestlikle çıktığını söyledi. Ercan A.’yı yakalama çalışmalarının devam ederken, adam yaralama, uyuşturucu kullanma ve intihara teşebbüsten suçlarının da olduğu ortaya çıktı.