Gündem

Bülent Kayabaş Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bülent Kayabaş için düzenlenen törende, eski eşi Nur Sürer, "Ben onu sevmeye devam edeceğim" dedi.

Tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında hayatını kaybeden sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Bülent Kayabaş için Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören düzenlendi. Törene sanatçının ailesi, sinema ve tiyatro camiasından birçok isim katıldı.

"BU SALONUN DOLU OLMASINI İSTERDİM"

Törende konuşan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, usta oyuncunun herkesin hayatında derin izler bıraktığını söyleyerek, "Bülent Kayabaş hayatı boyunca dik durdu. Dik yaşadı. Dik olarak hayata veda etti." dedi. Daha sonra Uygur, "Aslında bugün bu salonun dolu olmasını çok isterdim." diyerek sitemini dile getirdi.

"BENİM CAN DOSTUMDU"

Oyuncu Selçuk Yöntem, insanın sevdiği kişinin arkasından konuşmasının zor olduğunu belirterek,"Bülent çok önemli bir aktördü. Türk toplumunun çok sevilen bir insanıydı. Önemli bir karakterdi. Toplumun aranılan insanıydı. Türk sanat camiasında büyük bir hoşluk oldu. Benim can dostumdu. Birçok oyunda beraber oynadık. Bir filmde de beraberdik. Çok güzel bir dostluğumuz vardı. Bu konuşmalar ne için yapılıyor bilmiyorum ama benim çok sevdiğim bir dostumdu. Nur içinde yatsın. Başka da söyleyecek bir şey bulamıyorum." dedi.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:431px; width:640px" />

"BEN ONU SEVMEYE DEVAM EDECEĞİM"

Sanatçının eski eşi Nur Sürer, Kayabaş'ın çok iyi biri olduğunu ifade ederek, "Çok iyi bir aktördü. Harika bir babaydı. Biz Bülent ile 40 yıl birbirimizi sevdik. Ben onu sevmeye devam edeceğim. Dünyanın en güzel çocuğuna sahibiz. Hiç unutmayacağız Bülent'i." dedi.

Bülent Kayabaş'ın eşi Selma Kayabaş, tören boyunca gözyaşlarını tutamadı. Tiyatro ve sinemanın ünlü isimlerinin katıldığı törenin ardından Bülent Kayabaş'ın cenazesi alkışlar eşliğinde Teşvikiye Camisi'ne götürüldü.

Kayabaş, cuma namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı'nda defnedilecek.

 • USD
  -0,28
  3,7812
 • EURO
  0,03
  4,6634
 • ALTIN
  0,01
  161,50
 • PETR
  1,72
  66,1400