Gündem

Çağatay Ulusoy Gizem Karaca ve Cenk Eren’e 10’ar ay hapis

Çağatay Ulusoy, Cenk Eren ve Gizem Karaca 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi, aralarında oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren’in de bulunduğu 13 sanığı “uyuşturucu madde kullanma” suçundan 10’ar ay hapis cezasına çarptırdı.

GİZEM KARACA: ANNE OLMA HAYALİM VAR

Geçtiğimiz aylarda oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve şarkıcı Cenk Eren’in de aralarında bulunduğu 20 sanığın, uyuşturucu madde ticareti suçundan İstinaf Mahkemesi’nde yeniden yargılanması başlamıştı ve Karaca, “Anne olma hayalim var” demiş, beraatini istemişti.

Gizem Karaca savunmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu olay yaşandığında ben daha 19 yaşındaydım. Türkiye’ye ailemle birlikte geleli 3-4 sene olmuştu. Çok hızlı bir şekilde iş hayatına atıldım. Çalışma ortamında uyuşturucu maddeyle tanıştım ve arkadaş ortamında kullandım. Ancak ben uyuşturucu madde satın almadım ve kimseye de vermedim. Üstümde hiçbir zaman bulundurmadım. Bu yüzden hiç kimseye vermem mümkün değildir. Sadece arkadaş ortamında kullanmış oldum. Bu olay başlayalı 7 sene oldu. Bu süre zarfında ben ciddi şekilde etkilendim ve yıprandım. Ben geçen sene evlendim. Anne olmak ve gelecek ile ilgili planlar yapmak istiyorum. Ancak bu dava önümde bir engel olarak durmaktadır. Karar verilirken bu hususların da dikkate alınmasını istiyorum. Beraatime karar verilmesini istiyorum.”

Duruşmaya katılmayan sanık Çağatay Ulusoy’un avukatı Ali Tekin de, “Müvekkilimiz uyuşturucu madde kullanıcısı olduğunu kabul etmiştir. Mahkeme suç vasfında yanılgıya düşmüştür. Beraatine kararı verilmesini talep ediyoruz.” demişti.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.