Gündem

CHP'yi tehdit notuna 3 gözaltı

CHP Estimesgut İlçe Başkanlığı kapısına 'Yaptığınızın hesabı sorulacak dinsiz hainler' yazılı not bırakılması olayı ile ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Etimesgut İlçe Başkanlığı Binası kapısına geçtiğimiz pazartesi günü bırakılan tehdit notu ile ilgili olarak başlatılan soruşturma tamalmandı. Kim ya da kimler  tarafından bırakıldığı bilinmeyen 'Yaptığınızın hesabı sorulacak dinsiz hainler' yazılı not üzerine başlatılan sonuşturma sonucunda 3 kişinin yakalandığı belirtildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Ankara Valiliği  "04.12.2017 Pazartesi günü, Cumhuriyet Halk Partisi Etimesgut İlçe Başkanlığı kapısına A4 kâğıdına el yazısı ile yazılmış tehdit içerikli bir yazı bırakıldığının bildirilmesi üzerine yapılan çalışmalar sonucunda,  3 kişi polis tarafından yakalanmıştır. Yakalanan şahıslardan K. U. S. ve K. L. yaşları 18'den küçük olduğu için Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı ile dün ailelerine teslim edilmiştir. Gözaltına alınan Ü. T. isimli şahıs ile birlikte üç kişi bugün Batı Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecektir." denildi.      

 • USD
  1,27
  3,9847
 • EURO
  1,63
  4,9239
 • ALTIN
  0,00
  172,59
 • PETR
  2,10
  70,3600