Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Artık bıçak kemiğe dayandı'

AK Parti Tokat olağan il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş Afrin operasyonu mesajı: Artık bıçak kemiğe dayanmıştır

Partisinin Tokat Olağan İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan büyük coşku ile karşılandı. Kongreye katılan partililerin kendisi için okuduğu şiiri dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tokat bir başka. Bu şehirde bizi muhabbetle karşılayan üm Tokatlı kardeşlerime sevgilerimi sunuyorum. Tokat bugün bambaşkaydı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada 15 Temmuz gecesi şehit düşen Tokatlı vatandaşlara değindi. Erdoğan, "Ben bir kez daha canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.

 Pensilvanya'daki şarlatan 

FETÖ'cü hainlere döktükleri kanın hesabını hukuk içinde soruyoruz, sormaya devam edeceğiz. PKK'dan bazı dersler aldılar, onların dağlarda inleri vardı. Bakalım bunların inleri neresi olacak? Geçen gün gördünüz, bir tuvaletin arkasından bir yerlere giriyorlardı. Pensilvanya'daki şarlatan kendi hırsı için takiyyeyi kutsallaştırarak kendine yeni bir din ihdas etti. Bu örgüt mensuplarının çıkarları uğruna işlemeyecekleri günah yoktur. Devletimizin bünyesi FETÖ'nün haşhaşilerinden arındıkça daha güçlü hale geliyoruz.

Bir gece ansızın gelebiliriz

Birileri kısa vadeli çıkarları adına katil sürüleri arasında ayrım yapabilir ama biz Suriye'deki teröristleri de ülkemizdeki teröristleri de çok iyi biliyoruz. Ne dedim: Bir gece ansızın gelebiliriz. Geceler bitmez. Geceler çok özgürlüklere gebedir. Bizim gecelerimiz de bunlara çok gebe. Bizi izlesinler. Şu anda sınırlarımızdaki en ufak bir taciz bizim için işaret fişeğidir. Kimi ülkeler çeşitli hokkabazlıklarla teröristleri meşrulaştırabilir ama bizim terörist her yerde teröristtir.

Artık bıçak kemiğe dayanmıştır

Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Biz her şeye rağmen bölgede ABD ile birlikte hareket edeceğimize inanıyorum. Biz kendilerinden Tükriye'nin meşru çabalarına destek olmalarını bekliyoruz. Dostlarımızdan böyle hassas bir meselede kendilerine yakışan bir tavır içinde olmalarını bekliyoruz. Nasıl sınırlarımız içinde bölücü terör örgütüne göz açtırmıyorsak, sınırlarımızın öte tarafında da bunların hakkından gelmeye kararlıyız. Önümüzdeki günlerde inşallah, Fırat Kalkanı Harekatı ile ilk adımını attığımız güney sınırımızı terörden arındırma operasyonunu Afrin'le devam ettireceğiz.

Son 15 yılda Türkiye'nin tamamı büyüdü. Sizler AK Parti dönemlerinde Tokat'ın nereden nereye geldiğini çok iyi biliyorsunuz. Tokat'a 15 yılda 255 km bölünmüş yol yaptık. Şu anda yapımı devam eden 9 adet yol projemiz var.