Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan askerlere seslendi

Yüksekova ilçesinde teröristlerin yola kurduğu patlayıcı yüzünden annesiyle şehit düşen Mustafa Bedirhan Karakaya’nın (11 aylık) adını taşıyan üs bölgesini ziyarete gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, telefonla aradığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güvenlik güçlerine seslendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari Yüksekova’da 31 Temmuz 2018’de teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcı yüzünden annesiyle şehit düşen Mustafa Bedirhan Karayaya’nın adını taşıyan üs bölgesine gitti. 

Bakan Soylu, üs bölgesindeki kurban kesimi ve bayramlaşmadan sonra incelemelerde bulundu.     

Üs bölgesinden Soylu’nun telefonla aradığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayramını kutladığı güvenlik güçlerine hitaben şunları söyledi:     

“Değerli kardeşlerim, yüksek komuta kademesi, gerekse de er, erbaş bütün sevgili gençler, şehidimiz Bedirhan’ımızın ve değerli annelerinin adının verildiği bu üs bölgesinde sizlerin Kurban Bayramı’nı bayramlaşmak suretiyle tebrik ediyorum. Nice bayramlara Rabb’im bizleri hayırlısıyla kavuştursun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Kurban bayramlarının zaten manası, Hazreti İbrahim aleyhissalatu vesselam ile oğlu İsmail aleyhissalatu vesselam arasındaki evlat baba ilişkisinin en güzel bir ifadesi olduğu malumunuzdur. Sizleri o duygular içerisinde ben de selamlıyorum. Ve bulunduğunuz yer bir şehadete yürüyüş makamıdır. Sizler de buna inanmış gençlerimizsiniz, inanmış kardeşlerimizsiniz. Sizlerin bu vatan topraklarında ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ anlayışıyla görev yaptığınıza inanıyorum. Tekrardan bayramınızı tebrik ediyorum. Ailelerinizle beraber nice mutluluklara vesile olmasını Allah’tan diliyorum. Sağ olun, var olun.”     

Ardından Soylu, buradaki şeref defterini imzaladı. Yazdığı ifadeleri okuyan Soylu, şunları kaydetti:     

“Şehit Mustafa Bedirhan Karakaya Üs Bölgesi’ndeyiz. Aziz milletimizin duasını, selamını getirmek için buradayız. Terörle mücadelede destan yazıp, bu ülkeye, büyük milletimize pusu kuranlara aman vermeyen, bedel ödeten kahramanlarımıza selam olsun. Allah onları muhafaza etsin. Başta Bedirhan bebek olmak üzere annesi ve tüm şehitlerimize Cenabıhak’tan rahmet diliyorum, gazilerimizin önünde şükran ve saygıyla eğiliyorum.”