Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Pis kokular geliyor"

Eski Ekonomi Bakanı Çağlayan'a ABD'de dava açılmasını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu ilişkilerin arkasından çok pis kokular geliyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’a hareketinden önce açıklamalarda bulundu. Erdoğan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında iddianame düzenlenmesi ile ilgili olarak şunları kaydetti:

Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Şu anda bunu hukuki bir mantık içinde yorumlamak zaten mümükün değil. Burada bizim eski ekonomi bakanımıza yönelik atılan bu adımı açık söylüyorum ben Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Şahsına yönelik bir iddiayı ortaya koyabilmiş değiller.

ÇOK PİS KOKULAR GELİYOR 

Neymiş İran’la ilgili yaptırımları delmiş. Biz Türkiye olarak İran’a bir yaptırım uygulama kararı almadık ki. Sayın Obama’ya da söyledik. Biz böyle bir yaptırım içine girmeyiz dedik. Bunu yürüten kim, ekonomi bakanımız. Atılan bu adımlar siyasidir. ABD'nin bunu gözden geçirmesi gerekir. Bu ilişlerin arkasından çok pis kokular geliyor. Rıza bey de öyledir. Halkbank Genel Müdür Yardıcımısı da öyledir. 

ABD'NİN DÜŞTÜĞÜ ACZİ GÖSTERİYOR 

Son seyahatimizde PKK üyelerinin adeta bize saldırıyor gibi görünmesi ve ABD polisinin onları uzaklaştırmamaı da bu pis konunun ürünüdür. Benim korumalarım hakkında soruşturma açtılar. Hatta orada o gün olamayan korumalar hakkında da soruşturma açtılar. Bu durum ABD’nin düştüğü aczi gösteriyor. Büyük devlet olabilirsin ama adil devlet olmak başka bir şey. Adil devlet olmak hukuk sisteminin adil işlemesinden geçer. Hukuk sistemi adil işlemiyorsa pis kokular getirir.

 • USD
  0,21
  3,7906
 • EURO
  -0,11
  4,6614
 • ALTIN
  0,01
  161,93
 • PETR
  1,72
  67,3100