Gündem

Cumhurbaşkanı Erodğan'dan akademisyenlere müjde

Marmara Üniversitesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doçentlik şartlarını düzenleyen yasanın meclise gönderileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'na katıldı. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, doktoradan doğrudan doçentliğe geçiş konusunda akademisyenlere müjde verdi.

Erdoğan, " YÖK Başkanımıza bu talimatı verdik. Doçentliğin şartları da buna göre yeniden düzenlenerek inşallah büyük ihtimal önümüzdeki hafta parlamentoya gönderilecek ve böylece bu sorunu da çözeceğiz" dedi.

PROFESÖR DE OLSAN HİÇSİN

FETÖ konusunda da açıklamalarda da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bilim demek özgür bir zihin demektir. Siz  zihninizi belirli kalıpların, belirli ideolojilerin, belirli tezlerin emrine vermişseniz, bilim adamı sıfatınızı artık kaybetmişsiniz demektir. İşte Pensilvanya'nın emrine, her yanıyla cehalet kokan bir adamın emrine her şeyinizi teslim etmişseniz, ipotek altına vermişseniz, profesör de olsan hiçsin, çok farklı reklamın da olsa bir hiçsin. Kapınızdaki tabelada öyle yazıyor olmasının bir anlamı yoktur" diye konuştu.

DHA