Gündem

‘Denizli’deki depremde can kaybı yok’

Denizli’de merkezi Bozkurt ilçesi olan 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, binalarda çökmeler olduğunu ama can kaybı olmadığını belirtti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD)’ın açıklamasına göre, saat 14.25’te Denizli’nin Bozkurt ilçesinde 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İlçeye bağlı Armutalanı köyüne 1,74 kilometre mesafede yaşanan depremin 7,09 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Öte yandan ilçede 14.19’da da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Deprem sonrası vatandaşlar sokağa döküldü.

‘CAN KAYBI YOK’

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, binalardaki çökmelerden meydana gelen yaralanmalar olduğunu, can kaybının olmadığını belirtti.

Çelik, “Uzun süren 20-25 saniye süren bir deprem yaşadık. Kriz masası oluşturmak üzereyiz. Pek çok evde hasar var. Çatılar çöktü, derin çatlaklar oluştu. Vatandaşların eve girmemesiyle ilgili anonslar yapıyoruz. Deprem bölgesindeyiz, vatandaşlarımız çok korktu.”

Tutluca Mahalle Muhtarı Hüdai Karaşahin, “190 haneli bölgede, 100 hane girilemeyecek durumda, can kaybı yok. Akşam için barınacak yer konusunda yardım bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Baklankuyucak Muhtarı, “Köyümüzde büyük bir hasar yok. 250 hanemizden sadece birkaç evin bacası düştü, bir evin duvarı çöktü. Allah’a şükür can kaybımız yok.”

Ağdan Köyü Muhtarı Yıldıray Bozbey, “Camimizin minaresi çöktü. Acil bir ihtiyacımız yok, sadece elektrik kesintisi var” açıklamasında bulundu.