Gündem

Erdoğan: Kezzap atan mahkemeden 13 yıl alıyor; Kendi kızın olsa böyle mi yaparsın!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, engelli vatandaşların ve devlet korumasından yaralanmış gençlerin kamu kurularına yerleştirilmesi törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde engelli vatandaşların ve devlet korumasından yararlanmış gençlerin kamu kurumlarına yerleştirilmesi törenine katıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

“Engelli vatandaşlarımız ile devlet korumasından yararlanmış gençlerimizin bugün kamu kurumlarına atanacaklara görev yerlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizdeki engelli memur sayısı bizden önceki döneme yaklaşık 10 kat artışla 56 bin 500 kişiye ulaştı.”

“Bugün her eğitim seviyesinden bin 354 vatandaşımızı kamuda işe yerleştiriyoruz. Devlet korumasında yetişen gençlerimizden 2002’den bugüne kadar kamuya yerleştirdiklerimizin sayısı 29 bine ulaştı.”

“Sosyal yardım bütçesini 2 milyar liradan 55 milyar liraya çıkarttık.”

“Hedef Türkiye’deki tüm ilçelere doğalgaz götürmek. Dün TürkAkım projesini hayata geçirdik. Doğalgaz bizim üzerimizden Avrupa’ya gidecek.”

“Erişilebilirlik standartları belirlenmelidir. Bu amaçla 2020 yılının ‘erişilebilirlik yılı’ ilan edilmesinde fayda görüyorum.”

“Aile kurumunu kökünden kurutmayı amaçlayan sembollerin önü bilinçli şekilde açılırken aile kurumuna sahip çıkan davranışlar küçümseniyor. Bu büyük tehlikeye hep birlikte karşı koymalıyız.”

“Bir namussuz genç kızın yüzüne kezzap atıyor. Mahkemenin verdiği ceza 13 yıl. Ben araştırıyorum. Bu olay kendi kızının başına gelse böyle mi değerlendirirsin?”

“Kadına şiddet başta olmak üzere sıkıntısını yaşadığımız pek çok sorunun çözümü, aile kurumunun güçlendirilmesinden geçiyor.”

“İnsani duyarlılıkların sinsi bir şekilde istismarıyla aile kurumunun içinin boşaltılmasına asla izin vermeyeceğiz.”

“Bugün hala Gezi olaylarına ‘Halk Hareketi’, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne ‘tiyatro’ diyen çıkıyor. Bunlar ya geçmişten ders çıkarmadı ya da planın parçası.”

“Türkiye Akdeniz’deki menfaatlerini sonuna kadar savunmaya devam edecektir.”

“Şu anda ecdadımızın tarih yazdığı yerlerde sadece adaletsizliği ve zulmü bitirmek için varız.”