Gündem

Erdoğan: Kimsenin tek karış toprağında gözümüz yok

Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen resepsiyonda, “Kimsenin tek karış toprağında gözümüz yok” dedi.

Erdoğan, 30 Ağustos dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde verilen resepsiyonda konuştu.

Cumhurbaşkanı, “Kahraman güvenlik güçlerimiz, ülkemiz içindeki sarp dağlardan şehirlerin karanlık dehlizlerine, yurt dışında teröristlerin yuvalandığı inlere kadar bölgemizin tamamını adeta hallaç pamuğu gibi atıyor.”  dedi.

“Egemenlik haklarımıza uzanan ellere tahammülümüz olamaz”

Cumhurbaşkanı, “Kimsenin tek karış toprağında gözümüz yoktur ama topraklarımıza dikilen gözlere, egemenlik haklarımıza uzanan ellere tahammülümüz olamaz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün Irak’ta, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de ve coğrafyamızın dört bir yanında verdiğimiz mücadelenin tek bir gayesi öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin haklarını savunmak, bunun yanında dost ve kardeş halkların güvenliklerini de temin etmektir.” dedi.

“Türkiye sınırları boyunca kahramanca mücadele veriyor”

Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin terör mücadelesine deyinerek şöyle dedi:

“Türkiye sınırları boyunca kahramanca mücadele veriyor, birileri teröristlerin ve arkalarındaki güçlerin ağzıyla gölge düşürmeye çalışıyor.”