Gündem

Erdoğan noktayı koydu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan FETÖ'cülere duruşmalarda giyeceği tek tip kıyafetle ilgili açıklamalarda bulundu.

Hero kıyafetli skandalın ardından darbecilerle ilgili alınan kıyafet karara ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan darbecilerin tulum diğerlerininse ceket giyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da yaptığı konuşmada, tek tip kıyafetle ilgili detay verdi. Buna göre darbeciler tulum giyecek, diğerleri ise ceket pantolon giyecek.

Erdoğan: FETÖ'cü darbeciler tulum giyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, FETÖ'cülerin duruşmalarda giyeceği tek tip kıyafet hakkında detay bilgiler verdi.

Aslında iki tip kıyafetin olacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan,darbecilerin tulum, diğerlerinin ise ceket pantolon giyeceğini söyledi.

Erdoğan'ın konuşmasından bazı başlıklar şu şekilde:

Şu anda hem ülkemiz hem de bölgemiz için en büyük tehlike Suriye ve Irak'taki terör bataklığıdır.

Türkiye olarak her yönden yoğun bir saldırı altındayız. Güneyimizde bir terör devleti kurma çabaları sürüyor. Sürekli ismi değiştirilen bir terör örgütü üzerinden ülkemizi kuşatmaya çalışıyorlar. Bölücü örgüt yurt içinde de eskisine göre çok azalmış olmakla birlikte zaman zaman eylemler yapabiliyor. İnşallah çok yakında bu örgütün yurt içindeki faaliyetlerini tamamen çökertmiş olacağız. Bölücü örgütü, Suriye ve Irak'ta da asla rahat bırakmayacağız.

FETÖ'cü alçaklar eliyle ülkemize diz çöktürebileceklerini sandılar. 15 Temmuz ihanetine ortak olanlar şimdi mahkemelerde hesap veriyor.

15 Temmuz ihanetine ortak olanlar şimdi mahkemelerde hesap veriyor. Yalan üstüne yalan. Hakim diyor ki 'Kim bu ', 'Ben değilim' diyor. Pantolonun aynı, gömleğin aynı...

Ama şimdi bunlara tek tip elbiseyi getiriyoruz. Fakat bu tek tip elbise renk olarak badem var ya badem, badem içinin koyusu bir renk olacak. İki tip olacak. Bir tulum olacak, bir de ceket pantolon olacak.

Bunların bir kısmı diyelim ki darbeciler tulum giyecek, diğerleri de yani teröristler ceket pantolon giyecek.

Artık bundan sonra istedikleri gibi giyinip gelme yok. Bunlar bu şekilde tüm dünyaya tanıtılacak.

Duruşmalarda soytarılık

Duruşmalarda soytarılık yapıyorlar. Yaptıkları ihanetin, işledikleri cinayetin karşılığı olan cezaları alıp hapishanelerde, tutuklu değil hükümlü olarak gittiklerinde, gerçeğin soğuk yüzüyle tanışacaklar. Gittikleri yerde artık pişmanlık da fayda etmeyecek.

Bugün hala onlara (FETÖ sanıkları) el altından moral ve belki de destek verenler yakında emin olun birer birer ortadan kaybolacaklar. İşte o zaman şimdi mahkemelerde şov yapan bu hainler göreceksiniz acı akıbetleri ile baş başa kalacaklar.

Üzüntüm odur ki kendileriyle birlikte ailelerinin de mahvına bunlar yol açacaklar. Dört duvar arasında çürürken bütün bunları düşünecek çok zamanları olacak. Darbeyi milletimizin gücüyle engelleyen Türkiye, darbecilerin cezalarını da hukuk devleti sınırları dahilinde verecektir.

 • USD
  -0,32
  3,7861
 • EURO
  -0,42
  4,6672
 • ALTIN
  -0,37
  161,89
 • PETR
  0,23
  65,1700