Gündem

Erdoğan’dan AK Parti teşkilatına kibir uyarısı

AK Parti İl Başkanları Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’dan AK Parti teşkilatına uyarı: Kibirleri boylarını aşmışların hırsını, mahallesinde, köyünde bu dava için çalışanlara değişirsek en büyük yanlışı biz yapmış oluruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’daki AK Parti Genel Merkezinde, partisinin il başkanları toplantısına katıldı. Burada partililere hitap eden Erdoğan, kibir uyarısı yaptı. “Kendimizi davamızın üstünde ya da önünde göremeyiz. İstisnasız her birimiz, önce ülkem, önce partim, önce davam diyerek hizmetlerimize 4 elle sarılmalıyız” diye konuşan Erdoğan “Aksi takdirde kaybederiz. Allah göstermesin hiç kimsenin bilerek böyle bir vebalin altına gireceğini düşünmüyorum. Bizim rabbimizden başka yönelecek hiçbir mabudumuz, milletimizden başka yaslanacak hiçbir dayanağımız yoktur.” diye konuştu.

Kibri boyunu aşanlara sırtınızı dönün

Sözlerine “Kibirleri boylarını aşmışların hırsını, mahallesinde, köyünde bu dava için çalışanlara değişirsek en büyük yanlışı biz yapmış oluruz” şeklinde devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yeni üye kazandırma çalışması AK Parti teşkilatları için hiçbir zaman bitmeyecek daimi bir görevdir. Üye kayıt işlemlerini aksatmadan sürdürmeleri arkadaşlarımızın çok önemlidir. Beldelerden başlayarak ilçe ve il kongrelerinin yapılması buna bağlı olarak kadın ve gençlik kongrelerinin gerçekleşmesi de gerekiyor. 10 milyonun üzerinde üyemiz malum var. Ve böyle büyük başka bir parti biliyorsunuz söz konusu değil” dedi.

Diyet borcu mu?

15 Temmuz FETÖ darbe girişimine “Kontrollü darbe” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yenikapı Ruhuna ilk darbe “Kontrollü darbe” söylemiyle bizzat CHP genel başkanı tarafından vuruldu. Kısa sürece fabrika ayarlarına geri döndü. Bununla da kalmadı Tarihimizin en büyük ihaneti karşısında anayasal çerçevede devreye aldığımız OHAL’i hedef aldı. 17-25 Aralık girişiminden bu yana maalesef CHP ve şurekasına terör meselesinin siyaset üstü bir durum olduğunu ve milli meselelerin günlük tartışmalara konu edilmemesi gerektiğini öğretemedik. Artık diyet borçlarından mı, hırslarından mı basiretsizliklerinden mi bilmiyoruz. Bugün de aynı tavırlarını sürdürüyorlar. Geldiğimiz noktada CHP’nin FETÖ diye, egemenlik haklarımız diye bir derdinin olmadığı ortaya çıkmıştır. diye konuştu.

Geriye dönüş yok

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelik eleştirilere de yanıt veren Erdoğan “CHP içine sindirse de sindirmese de Cumhurbaşkanlığı sisteminden artık geriye dönüş yoktur. Türkiye bu kazanımından vazgeçmeyecektir. Uygulamadan kaynaklanan elbette bazı eksikler olabilir. Kapsamlı bir çalışmayla tüm eksiklikleri belirledik ve çözümlerini ortaya koyduk. Sorunların sistemden değil uygulamadan kaynaklı olduğu için işimizin nispeten kolay olduğunu gördük. Bunları milletimizle yakında paylaşacağız” dedi.

Bunlar mandacı

“Bize ortadoğuda ne işimiz olduğunu soranlara ne işimiz olduğunu göstereceğiz” diyen Cumuhrabaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: Cudi’de, Gabar’daki kahramanların bunlar savunucusu değil tam aksine önlerini kesmeye çalışanlar var. Geri planda bunların ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Dış politikadan yanlarına aldıkları kişilerin de ne durumda olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bunlar mandacı. Hiçbir zaman onurla gururla bu milletin şahsiyetini korumadılar. Koruyamadılar. Tam aksine ürkeklik, korkaklık gösterdiler. Dik durmadılar.