Gündem

Erdoğan’dan Financial Times’a cevap

İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times, Merkez Bankasının döviz rezervlerinin yeni kur şoklarına müdahale edemeyecek seviyede azaldığını yazdı. Erdoğan, “Bu paçavralara artık alıştık” yorumunu yaptı.

Dünyanın önde gelen ekonomi gazetesi İngiliz Financial Times, ilk sayfasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın net rezervlerinin 16 milyar doların altına düştüğünü yazdı. Haberde TCMB’nin rezervlerini güçlendirmek için kısa vadeleri borçlanma yoluna gittiği kaydedildi. Bu durumun yeni dolar şoku karşısında Merkez’in TL’nin değerini koruyup koruyamayacağına ilişkin şüphe yarattığı belirtildi.

DOLAR UÇTU

Financial Times’ın haberi sonrası dolar kuru 5,85’e fırladı.

ERDOĞAN CEVAP VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MEMUR-SEN Ankara Hizmet Binası açılışı töreninde memurlara seslendiği esnada konuyu Financial Times’ın haberine getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı dünyasının belli kesimlerinin tüm medya organlarıyla Türk ekonomisini çökmüş bitmiş gibi göstermenin gayreti içerisinde olduğunu söyledi.

“HANGİ BAŞLIKLARI ATARSANIZ ATIN…”

“Ne yaparsanız yapın, hangi başlıkları atarsanız atın, Türkiye dimdik ayaktadır güçlenerek de yoluna devam edecektir” diyen Erdoğan, devamında şunları söyledi:

“BU PAÇAVRALARA ARTIK ALIŞTIK”

Bu medyaya biz alıştık. Bu paçavralara artık alıştık. Bunları biz yutmuyoruz. Her zaman bunlar bu başlıklarını atacaktır. Ama biz yolumuza dimdik durarak devam edeceğiz. Financial Times böyle yazmış. Ya sen ne yazarsan yaz. Benim ülkemin durumu ortada. Alışacaklar. Türkiye’nin gücünü de kabullenecekler. Bunlar ilk defa bu başlıkları atmıyorlar ki. Her zaman attılar. Bundan sonra da atacaklar. Bunları da biz iyi bileceğiz. Bunlar yeri gelir bakarsınız madalya dağıtırlar yeri gelir bu başlıkları atarlar.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.