Gündem

Erdoğan'dan Trump'a sert sözler

Ankara'da işçilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'un Kudüs kararını eleştirdi.Erdoğan, Trump'un açıklamalarının 'mikser' görevi gördüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da işçilere seslendi. Konuşmasında ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını sert sözlerle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun? dedi.

"Tekrar bu konuyu gündeme getirerek sayın Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün deği" diye konuştan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs'ün bugüne kadar Müslümanlar, Hıristiyanlar bir kısmının da Musevilerin ibadetgahı olarak görüldüğünü belirtti."

Müslümanların ilk kıblesinin Mescid-i Aksa olduğunu hatırlatan Erdoğan "Böyle bir adımı atmak dünyada bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun. Siyasi liderler karıştırmak için değil barıştırmak için vardır" diye konuştu.

MİKSER GÖREVİ GÖRMEKTEDİR

"Trump'ın bu açıklamaları mikser görevi görmektedir" diyen Erdoğan "Kusura bakmasın Çarşamba günü İİT dönem başkanı olarak teşkılat üyelerini İstanbul'da toparlayacağız. Telefonlarla görüşmelerimi sürdürüyorum. Papa'yla da görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam veya yarın sabah görüşeceğiz. Çünkü burası Hristiyanların için de önemli. Çünkü bu artık sadece Müslümanların değil adeta insanlığın görevidir. Trump ben güçlüyüm öyleyse haklıyım diyorsa yanılıyor. Haklı olan güçlüdür. Ve burada biz haklıyız" dedi. 

HERKESİN FOYASI ORTAYA ÇIKIYOR

Amerika'da görülen Türkiye'ye karşı kumpas davası ile ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu kumpasların arkasında da ne olduğunu son günlerdeki mahkeme sürecinden biliyoruz. Şunda yalan söyledim, bunda yalan söyledim. Şu anda herkesin foyası açık ve net ortaya çıkıyor. Çarşamba günü İslam İşbirliği Teşkilatı İstanbul'da toplanacak ve bir takım etkinliklerimiz olacak." diye konuştu. 

ALLAH MÜBAREK ETSİN

Kendisini dinleyen işçilere taşeron düzenlemesi hakkında da bilgiler veren Erdoğan "Bakanlarımız yoğun çalışmalar yaptı, en son birlikte bu çalışmaları değerlendirdik. Son olarak grup toplantımızda karar verdik. Allah mübarek etsin. 900 bin işçi bundan istifade ediyor. Artık benim sonun ne olacak diye bir şey yok. Yeter ki herkes kurallara uysun ve çalışmasını yapsın" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taşeron işçi düzenlemesi" ile ilgili "Taşeron sorunu artık yoluna koyuldu. Atılacak adımlar planlandı, hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

 • USD
  1,27
  3,9847
 • EURO
  1,63
  4,9239
 • ALTIN
  0,00
  172,59
 • PETR
  2,10
  70,3600