Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir yeniden adliyede

Aralarında Eski ÖSYM Başkanı’nın da bulunduğu 8 FETÖ şüphelisi, gözaltı sürelerinin uzatılması için yeniden adliyeye sevk edildi.

Ankara merkezli olarak 7 ilde yürütülen FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir yeniden adliyeye sevk edildi. Demir’in de dahil olduğu 8 şüpheli, gözaltı sürelerinin uzatılması talebiyle 2. kez adliyeye gönderildi.

ESKİ ÖSYM BAŞKANI’NIN GÖZALTI SÜRESİ UZATILACAK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, silahlı terör örgütü FETÖ/PDY’nin ÖSYM Başkanlığındaki yapılanmasına ilişkin soruşturması kapsamında 24 zanlı gözaltına alınmıştı. 24 zanlının 8’i bu sabah erken saatlerde adliyeye götürüldü. Adliyeye gönderilenler arasında eski ÖSYM başkanı Ali Demir de bulunuyor. Demir’in adliyeye giderken alınan görüntülerinde gülüyor olması dikkat çekti.

9’U PİŞMAN, 7’Sİ SERBEST

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin düzenlediği operasyonla gözaltına alınan 24 zanlıdan 9’u etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanırken, 7’si ise savcılık talimatıyla emniyetteyken serbest bırakıldığı bildirildi.

Ali Demir ÖSYM’ye FETÖ operasyonunda gözaltına alındı

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.