Gündem

Eylem Şen Yazıcı, Öykü için nakil öncesi son iğneyi oldu

Eylem Şen Yazıcı, nakil öncesi son aşısını oldu. Öykü Arin için yarı uyumlu ilik nakli sürecinin son aşamasında, anne tekrar “donör olun çağrısında bulundu.

Eylem Şen Yazıcı, kızı Öykü Arin için yapılacak kök hücre nakli öncesi son aşısını oldu. Bugün 7’nci aşıyı olan anne Yazıcı, umudunu ve gülümsemesini yitirmeden bir kez daha “donör olun” çağrısında bulundu.

EYLEM ŞEN YAZICI KIZI ÖYKÜ İÇİN DONÖR OLDU

4 yaşındaki Öykü Arin, lösemi nedeniyle ilik nakli olmak için uygun donörü bekliyordu. Ancak, Türkiye’de ve pek çok ülkede yürütülen bağış kampanyaları kapsamında ne yazık ki tam uyumlu donöre rastlanmadı. Doktorlar daha fazla beklemenin Öykü’nün organlarına zarar vereceğini belirterek annesinden yarı uyumlu nakil gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

eylem şen yazıcı

NAKİL İŞLEMİ BUGÜN GERÇEKLEŞECEK

Bu doğrultuda, 8 Nisan’da nakil sürecine giren anne Eylem Yazıcı, nakil için gereken aşıları oldu ve tedavinin ardından ameliyat için hazır hale getirildi. Annesinin iliğinin Öykü’nün iyileşmesine katkısı olup olmadığı ise nakilden sonraki birkaç günde belli olacak.

eylem şen yazıcı

KAMPANYA DEVAM EDİYOR

Ancak her koşulda, ilerleyen süreçte Öykü için tam uyumlu nakil gerçekleştirilmesi gerekecek. Bu nedenle kampanya devam edecek. Bugün olması planlanan nakil işleminden önce, son aşısını olan anne Yazıcı bir video yayınlayarak yeniden donör olun çağrısında bulundu. Anne Yazıcı, diğer lösemi hastaları için donör olun çağrısında bulunurken, bir yandan da “Öykü Arin kazanacak, lösemi yenilecek” dedi.

eylem şen yazıcı
canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.