Gündem

Eymen öldürülmeden önce annenin yaptığı paylaşım!

İzmir’de 5 yaşındaki Eymen öldürülüp tandıra atılmıştı. Oğlunu sevgilisiyle birlikte öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan annenin bir yıl önce yaptığı paylaşım ortaya çıktı.

İzmir’in Buca ilçesinde cesedi tandırdan çıkan minik Eymen’in ölümünün yankıları sürerken, ortaya çıkan gelişmeler ise kan donduruyor. Talihsiz çocuğun cesedi poşete bağlı şekilde tandırdan çıkarıldı. Sevgilisi S.E. ile birlikte Eymen’i öldürüp tandıra iddia edilen anne M.D.’nin geçmiş yıllarda sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım şok etti. 

‘Bunu yapana insan demiyorum’

2018 yılında anne M.D.’nin sosyal medya hesabında “Bunu yapabilecek kişiye insan diyemiyorum, siz ne dersiniz bilemiyorum” diyerek bir paylaşım yaptığı ortaya çıktı.

M.D.’nin paylaştığı videoda poşetlere konulan kedi yavrularının bir kuyuya atıldığı ve bir şahsın kuyuya inip kedileri kurtardığı görülüyor. Bu paylaşımdan yaklaşık 1 sene sonra M.D.’nin oğlu Eymen’in cesedi, elleri ve kolları bağlı, poşete sarılı halde tandırdan çıkarıldı.

Küçük Eymen’in cenazesi Eskişehir’e götürüldü

İzmir Adli Tıp Kurumu’nda bulunan minik çocuğun cenazesi yakınları tarafından teslim alındı. Ölümünün üzerinden uzun zaman geçtiği için yakınları tarafından teşhis edilemeyen minik Eymen’den alınan DNA örneklerinin annesi ile uyumlu çıktığı ifade edildi.

DNA örneklerinin uyumlu çıkmasının ardından İzmir’e gelen Eymen Sadık Durak’ın yakınları, minik çocuğun cenazesini sabah erken saatlerde teslim alarak memleketleri Eskişehir’e götürdü. Talihsiz çocuğun, yarın öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Eskişehir’de defnedileceği belirtildi.

Minik Eymen öldürülmeden önce ‘Annem beni kaldırıp yere attı’ demiş