Gündem

Faik Öztrak, o isme dikkat çekti; Özel mi gönderildi?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ABD’de heyetlerarası görüşmede Türk heyetinde yer alan sime dikkat çekti: Oraya özel mi gönderildi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ABD’de heyetlerarası görüşmede Türk heyetinde yer alan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu’ya dikkat çekti. Öztrak “Müzakereleri izlemek üzere oraya özel mi gönderildi. İzlemek ve ittifak ortağına bilgi vermek için” diye konuştu.

CHP Sözcüsü Öztrak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Faik Öztrak’ın konuşmasından başlıklar şöyle: 

Trump, Erdoğan’ın serzenişini dikkate almadı

Türk Amerikan ilişkileri 11 Kasım’da neredeyse 14 Kasım’da da öyledir. Trump, Erdoğan’ın serzenişini dikkate almamıştır.  Salonda soru soranları da azarlamıştır.

S-400’ler aktifleştirilecek mi:? Bunları önümüzdeki günlerde göreceğiz. Trump’ın Serkan Gölge için Erdoğan’a teşekkür etmesi kuvvetler ayrılığının durumunu açık seçik göstermiştir. Türkiye hangi teröristleri ABD’ye iade etmiştir?

Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Halkbank davası konuşulmadı mı?

ABD Başkanı , Halkbank’ın davasına ilişkin tek kelime etmemiştir. Erdoğan ve Trump arasında bir saat 15 dakikalık baş başa görüşme yaptı. Bu görüşmede resmî zabıt tutuldu mu?

İliştirilmiş gazetecilik ABD’de de ortaya çıktı

Senatörler oturuyor, Dışişleri Bakanı ayakta.  S-400 meselesinin ulusal bir mesele olduğunu göstermiştir Trump. Adres gösterdiği yerde parlamentodur. Havuz medyası ve iliştirilmiş gazetecilik ABD’de de ortaya çıkmıştır. Ülkemizdeki basının içler acısı durumunu göstermiştir. Saray sosyetesi çok mutlu. Bu mutluluğun sebebi nedir? Demek ki sarayın gündemi, milletin gündeminden farklıdır.

Takdim kelimesi yanlış olmuştur

“Ben bürokrasiden geliyorum” diyen Faik Öztrak “Bürokratik teamülleri bilirim. Takdim bir üst makama sunmak anlamına gelir. ‘Takdim’ kelimesinin kullanılması Erdoğan’ın Trump’ın kendisinin üstünde gördüğünü göstermiştir. O mektupları geri göndermekti. Mektupları yanınızda tutarsınız milletimizin içini acıtan şeyler karşınıza çıkar” dedi.

Serkan gölge yakında gelecektir

Öztrak şöyle devam etti;

Orada demek ki ‘Gönder’ dedi Serkan Gölge yakında gelecektir, önden teşekkür etmiş oldu. Türkiye’de bağımsız yargı yok. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı özel mi gönderildi

MHP Genel Başkan Yardımcısı’nın (İsmail Faruk Aksu) Trump’ın karşısında oturması Türkiye’de herkesin ilgisini çekti. Müzakereleri izlemek üzere oraya özel mi gönderildi. İzlemek ve ittifak ortağına bilgi vermek için”

İSMAİL FARUK AKSU KİMDİR?

TBMM kayıtlarına göre İsmail Faruk Aksu;

01 Eylül 1963 te Ünye’de doğdu.

Baba adı Ziya, anne adı Saniye’dir.İktisatçı; Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı.Kamu kurumlarında Uzman Yardımcısı, Uzman, Şube Müdürü, Daire Başkanı, Bakanlık Müşaviri, Müsteşar Yardımcılığı, Müsteşarlık ve çeşitli kurul üyelikleri görevlerinde bulundu. Sivil toplum kuruluşu yöneticiliği yaptı.

25’inci, 26’ncı ve 27’nci Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. 25’inci ve 26’ncı Dönem TBMM Adalet Komisyonu üyesi yapmıştır.

İngilizce bilen AKSU, evli ve 2 çocuk babasıdır.