Gündem

Fırtına balık tezgahlarını es geçmedi

Balıkesir'de 2 gündür süren fırtına yaşamı olumsuz etkiledi. Teknelerin denize açılamaması sebebiyle balık fiyatları yükseldi.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yoğun fırtına yaşamı etkiliyor. 2 günden bu yana aralıklarla etkili olarak yağan yağmur fırtına ile birlikte yaşamı olumsuz etkiledi. Fırtınadan dolayı balıkçılar da denize açılamadı. 

TEKNELERİMİZ DENİZE AÇILAMIYOR

Fırtınanın zaman zaman denizde saatte 80 kilometreyi bulması sonucu Marmara Denizi’ne açılamayan tekneler nedeniyle balık fiyatlarında da ani yükselme oldu. Bandırma Balık Hali'nde esnaflık yapan Cem Tecimen İHA'ya yaptığı açıklamada, “Türkiye’de hava koşullarının bozulmasıyla birlikte teknelerimiz denize açılamamaktadır. Dolayısıyla balık fiyatlarında yükselme oldu. Havaların birkaç güne kadar düzelmesi bekleniyor."

2019/02/14/dgg.jpg

HAVALAR DÜZELİNCE FİYATLAR NORMALE DÖNECEK

"Çinekopun fiyatı yükseldi. Barbun balığı tezgahlarımıza az gelmektedir. Aynı zamanda da kıyı balıkçığı devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde havaların tekrar mevsim normallerine girmesiyle birlikte balıkların da fiyatları normale gelecektir. Tezgahlarımızda çinekop, tekir, istavrit, hamsi her zamanki gibi tezgahlarımızda bulunuyor. Çeşit olarak az ama halkımıza hitap ediyoruz.