Gündem

Haluk Levent'ten Öykü ve diğer hastalar için umut ışığı!

Lösemi hastası 3,5 yaşındaki Öykü Arin için ünlüler seferber oldu. Haluk Levent açıkladı: "Türkiye'nin en büyük kampanyasını düzenleyeceğiz"

İzmir’de Kasım ayında nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı hala donör bekliyor! Birçok ünlü isim ve belediyeler de minik Öykü ve diğer donör bekleyen hastalar için adeta seferber oldu. 
Donör olmak için Türkiye’nin her yerinde bulunan Kızılay’a giderek kan örneği verilebiliyor. Bunun yanı sıra belediyeler kendi imkanları doğrultusunda kampanyalar yaparak destek olmaya çalışıyor. 
Sanatçılar da gerek Kızılay’a giderek, gerek sosyal medya hesaplarından çağrıda bulunarak vatandaşları kan bağışı yaparak Öykü Arin Yazıcı’ya umut olmaya çağırıyor. 
Bu doğrultuda sosyal medyada oluşturduğu AHBAP platformu ile gönüllü kişilerle birlikte Türkiye’nin dört bir yanında yardım kampanyaları düzenleniyor. 

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KAMPANYASINI YAPACAĞIZ” 

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden duyuru yapan Haluk Levent “Türkiye’nin en büyük kampanyasını yapacağız. Türkiye’nin dört bir yanına 9 Şubat tarihinde çadırlar kurulacak” dedi. 

2019/01/11/asfsafsaf.jpg

2019/01/11/asasgags.jpg


Öykü Arin Yazıcı’nın annesi de sosyal medya üzerinden bir video çekerek kızının yaşaması için 2 ay zamanı kaldığını söyledi ve herkesten kök hücre bağışı için adım atmasını beklediğini aktardı. 
 

 

"Kadın" dizisinde, ilik nakliyle hayata tutunan bir karakteri canlandıran oyuncu Özge Özpirinçci de Öykü Arin Yazıcı için donör oldu

2019/01/11/asgasgasgf.jpg