Gündem

Helikopter kazalarından sonra Alay Komutanı görevden alındı

Art arda yaşanan askeri helikopter kazalarının ardından 4. Kara Havacılık Alay Komutanı görevden alınarak başka bir birimde görevlendirildi.

Geçtiğimiz günlerde Çekmeköy'de 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı'na bağlı UH-1 tipi askeri helikopter düşmüş ve 4 askerimiz bu kazada şehit olmuştu. Bu olaydan birkaç ay önce de Sancaktepe'de aynı alaya bağlı aynı tip helikopter düşmüş ve bu kazada da 5 askerimiz şehit olmuştu. 

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, İstanbul'daki helikopter kazasıyla ilgili soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için 4'üncü Kara Havacılık Alay Komutanı'nın başka bir birimde görevlendirildiği bildirildi.

BİRTAKIM İDDİALARIN ORTAYA ATILMASI İNCİTİCİDİR

Milli Savunma Bakanlığı: "İstanbul’da yaşanan helikopter kazası ile ilgili olarak olayın ardından son derece hızlı ve geniş kapsamlı başlatılan idari ve adli soruşturma sonuçlanmamışken, hiçbir gerekçeye dayanmayan asılsız birtakım iddiaların ortaya atılması çirkin ve inciticidir. Önceden de ifade edildiği üzere yapılan incelemeler tamamlandığında sonuç kamuoyuyla paylaşılacaktır. Soruşturmanın sağlıklı yürüyebilmesi için 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanımız başka bir birimde görevlendirilmiştir."