Gündem

İBB TV logosu değişti, ortalık karıştı!

İBB TV mavi cami logosu, renkli fırça darbesi görünümlü tasarımla değiştirildi ortalık karıştı. İşte yeni logo…

Önceki gün gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı, İBB TV aracılığıyla dijital mecralardan yayınlandı. Söz konusu yayında, eski logo yerine farklı bir logo yerleştirildiği görüldü. Yeni logoda, ‘minare’ figürünün yerini ‘renkli’ fırça darbesinin aldığı dikkat çekti.

Söz konusu değişiklik, sosyal medyada tepki topladı. İBB ile özdeşleşen ve uzun yıllardır kullanılan logoya dönülmesi için kampanya başlatıldı.

İşte İBB TV yeni logosu

‘Tepki görmezse tüm logoları değiştirecek’

Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde Beylikdüzü Belediyesi AK Parti grubu grup başkanı olan Mücahit Birinci, “İBB Meclisi’nde de logo değişikliği için 3’te 2 çoğunluğu gerekiyor. Ve CHP’nin böyle bir çoğunluğu yok. Camili minareli logoyu değiştirmek için İBB TV’den başladı. Nurettin Sözen zamanında dahi değişmemiş bu logoyu her yerde değiştirmenin ilk adımını attı. Şu an nabız yokluyor. Eğer tepki görmezse bir sonraki adım tüm logoları değiştirmek olacaktır. Burada meclis kararı dahi yok. Valilik konuyla ilgili harekete geçip, kanuna ve hukuka aykırı logoya karşı gerekeni yapmalıdır.”

İBB TV, internet üzerinden yayın yapıyor. Canlı yayınların yanı sıra programlar, yol durumu ve şehir kameralarına da yayın üzerinden ulaşılıyor. 

İBB TV CANLI YAYINI İÇİN TIKLAYIN 

İstanbul ile ilgili bilgi, haber ve enformasyon akışı dijital ekranlarda İstanbullulara ulaştırılıyor.