Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Zamanın en büyük yakalaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Bakan Soylu, Erzincan'da 1 ton 271 kilogram eroin ele geçirildiğini belirterek "Dün zamanın en büyük yakalaması gerçekleşti" dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde düzenlenen "Uluslararası Uyușturucu Konferansı"na katıldı. Konferansın açılışında konuşan Soylu, "Dün zamanın en büyük yakalaması gerçekleşti, Erzincan'da emniyet müdürlüğümüze bağlı ekipler 1 ton 271 kilogram eroin ele geçirdi" dedi.

Soylu konuşmasında özetle şunları kaydetti: PKK ve uyuşturucu arasında organik bağ bu kadar açıkken, Avrupa'nın ve ABD'nin resmi kurumlarının kararlarına, raporlarına girmişken, örgüte karşı ciddi mücadele tavrı görememeyi, bilakis üretim ve dağıtım artışına yönelik adımların gelmesini, hala bu örgüte silah, lojistik destek ve yasal koruma sağlanmasını, 21. yüzyılın medeniyet normlarıyla izah edemiyoruz.

Kırmızı bültenle aradığımız PKK'lılara ilişkin iade taleplerimiz özellikle Avrupa'nın içlerine doğru ilerledikçe asla karşılanmıyor. YPG'nin, PKK'nın şubesi hatta bizatihi isim değiştirmiş hali olduğu biliniyor. Buna rağmen hala birtakım siyasi manevralarla bu örgüte para, silah, eğitim desteği verilmeye devam ediyor.