Gündem

İDDEF, ramazanda 33 ülkedeki muhtaçlara ulaşacak

İDDEF, ramazanda hayırseverlerin bağışlarını Afrika, Asya ve Balkanlar'daki 33 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF)'ten yapılan açıklamaya göre, bu yıl ramazan kampanyası "Bu sofrada senin de tuzun olsun" sloganıyla yürütülecek.

Tüm dünyada kaybedilen insani değerleri yeniden insanlığa kazandırmak ve bu değerlerin temeli olan Ehl-i Sünnet anlayışını hatırlatmak için çalışan İDDEF, Ramazan bereketini İslam coğrafyasına ulaştırmak üzere yola çıkıyor. 

Sen de Bir Sofra Kur

İDDEF “Bu sofrada senin de tuzun olsun” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında zekat, fitre ve yardımları Afrika, Asya ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahiplerine ve ilim talebelerine ulaştıracak. Ayrıca Ramazan’ın en birleştirici ve maneviyatı yüksek ortamlarından olan ‘ümmet iftar sofraları’ kurularak kardeşlik bilinci pekiştirilecek. Bir sofra bedeli 50 TL

2018/05/16/iddef-ramazan.jpg

Zekat ve Fitreler İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

Geçtiğimiz yıl 20 bin zekat ve fitreyi emanet sahiplerine ulaştıran İDDEF, bu yıl da malımızın ve varlığımızın şükrü zekat ve can sadakası fitrelerinizi 33 ülkede başta ilim talebeleri olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağını duyurdu. Ramazan ayı içinde ilim öğrenenlerin, yetimlerin ve kimsesizlerin ihtiyaçlarının giderilerek, Ramazan Bayramının tebessüm ve sevinç dolu bir bayrama çevrilebileceğine dikkat çeken dernek yetkilileri hayırseverlerin desteklerini bekliyor.

2018/05/16/iddef-ramazan_1.jpg

Kimse Susuz Kalmasın

İftar sofralarının ve kumanya yardımlarının yanı sıra susuzluğun en fazla hissedildiği Ramazan ayı içerisinde, Afrika ve Asya’da “Kimse Susuz Kalmasın, Bir Su Kuyusu da Sen Aç” kampanyasına hız verilecek. Dünya’da çoğu Müslüman yaklaşık 700 milyon insan temiz su içemiyor. İDDEF bu dertlerin çözümü için hayırseverlere bir köprü oluyor su kuyuları açılıyor.

2017 Ramazan çalışmalarında neler yapıldı? 

"Paylaş ki Bereketlensin" sloganı ile Afrika, Asya ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahipleriyle bir araya gelindi ve emanet edilen kumanya, zekat ve bağışlar teslim edildi. 33 ülkede 147 bin 150 kişiye iftar verildi. 40 ülkede 4 bin 400 ihtiyaç sahibi aileye kumanya yardımında bulunuldu. Zekat ve fitreler ihtiyaç sahibi talebe ve yetim 20 bin kişiye ulaştırıldı. Afrika ve Asya’da 23 yeni su kuyusu hizmete açıldı. 

2018/05/16/iddef-ramazan_2.jpg

Nasıl bağış yapılabilir? 

İDDEF, Ramazan-ı Şerif vesilesiyle 40 ülkede yardım faaliyetleri gerçekleştireceğini duyurdu. Yapılan açıklamada bağışların, www.iddef.org internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, ya da şube merkezleri ziyaret edilerek yapılabileceği bildirildi.