Gündem

İmamoğlu’nun başkanlığı YSK’dan önce ilan edildi

31 Mart 2019’da gerçekleşen Yerel Seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre İBB başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun unvanı partisinin sitesinde güncellendi.

31 Mart 2019’da gerçekleşen Yerel Seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun partisinin sitesinde, İBB Başkanı oldu.

İtirazlar neticesinde oyların yeniden sayılması ve sayımın uzaması nedeniyle Ekrem İmamoğlu, henüz mazbatasını alamadı. İmamoğlu, partisi Cumuriyet Halk Partisi (CHP) resmi internet sitesinde Büyükşehir Belediye Başkanları bölümüne transfer edildi.

CHP, İMAMOĞLU’NUN TRANSFERİNİ YAPTI

Daha önce Beylikdüzü Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun unvanı da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yazıldı. Ayrıca söz konusu güncellemenin CHP’nin kazandığı diğer 10 büyükşehir belediyesinin en üstüne eklenmesi dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU’NDAN TALİMAT

Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kurmaylarına talimat verdi. Kılıçdaroğlu, İstanbul sandıklarından İmamoğlu çıktığını söyleyerek başka bir durumu asla kabul etmeyeceklerini belirtti. Kurmaylarına verdiği talimatta ise, “Başka bir ihtimali konuşmayın” dedi.

Maltepe’de yeniden sayımlar tekrar durdu