Gündem

İmamoğlu’nun mazbatasında Fatma Nilgün Uçar ayrıntısı

Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasına imza atan üç hakimden biri olan Fatma Nilgün Uçar’ı kamuoyu gazeteci Metin Göktepe davasından tanıyor.

İstanbul’daki yerel seçim süreci 17 gün sonra noktalandı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ıslak imzalı birleştirme tutanaklarının Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan İl Seçim Kuruluna gönderilmesinin hemen ardından mazbatasını alması için adliye binasına davet edildi.

UÇAR İMAMOĞLU’NUN MAZBATASINA İMZA ATTI

Adalet Sarayı’na C kapısından giriş yapan İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte İl Seçim Kurulunun bulunduğu odaya çıktı. İstanbul’un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu ispatlayan mazbatayı teslim alan İmamoğlu, mazbatayı teslim aldığına dair imza verdi. O anların fotoğrafları haber ajanslarınca servis edildi.

“31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi sonucu Ekrem İmamoğlu, İstanbul ili, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir” yazan mazbatanın altında İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal ve üyeler Fatma Nilgün Uçar ile Hihal Koç’un isimleri vardı.

METİN GÖKTEPE DAVASI

Yüksek Seçim Kurulu, İl Seçim Kurulu ve İlçe Seçim Kurulları hakimlerden oluşuyor. Sosyal medyada mazbataya imza atan hakimlerden İstanbul İl Seçim Kurulu Üyesi Hakim Fatma Nilgün Uçar’a dikkat çekildi.

Hakim Uçar, polisler tarafından dövülerek öldürülen gazeteci Metin Göktepe davasında, polisler için ceza isteyen tek hakim olmuştu.

Gazeteci Nazım Alpman o duruşmayı şöyle anlatmıştı:

O yargılama sırasında iki hakimin de adlarını anmadan geçmemeliyiz. Birinci Kamil Şerif, ikinci Fatma Nilgün Uçar. Birinci hakim duruşma günleri öncesinde Afyon Valiliği’nde yapılan “gizli” toplantılarda emniyet müdürünün sırtına vurarak “tutuklama vermeyeceksiniz değil mi, reis bey” demesini sineye çekmiş bir yargı mensubu olarak iki yıl tutuksuz kalmalarını sağlamıştı katillerin… İkincisi, hakim Fatma Nilgün Uçar ise adli tatil döneminde mahkeme başkanı olarak çıktığı ilk duruşmada kaçak polisler için tutuklama kararı vermiş, ayrıca kastı aşan fiil ile değil, bilerek isteyerek canavarca hislerle adam öldürmekle yargılanmaları gerektiğine hükmetmişti! Kadın yürekli bir hakimdi Fatma Nilgün Uçar!

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.