Gündem

İsmail Küçükkaya, ortak yayının sorularının Yıldırım’a verildiği iddiasını reddetti

Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın ortak yayın sorularını istediğini iddia etti. İsmail Küçükkaya, iddiayı yalanladı.

İstanbul Belediye Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ortak yayında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayacak. 16 Haziran günü yapılması planlanan program önce CHP adayı İmamoğlu, NTV yayınında Ak Parti adayı Yıldırım’ın soruları Küçükkaya’dan soruların görüşülmesini talep ettiğini iddia etti.

Konu Fatih Altaylı’nın Habertürk TV’deki programında da gündeme geldi.. Altaylı, Küçükkaya’ya telefonla bağlanarak cevap istedi.

Küçükkaya, bir etkinlikte olduğunu belirterek iddianın ne olduğunu tam olarak ne olduğunu bilmediğini söyledi.

“BANA DAYANDIRMA İHTİMALİ YOK”

Küçükkaya, “Galiba Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın ortak yayındaki soruları görmek istediğini söylemiş. Bunu nereden çıkardığını bilmiyorum. Çünkü Ekrem İmamoğlu ile günlerdir hiç konuşmadım. Dolayısıyla böyle bir şeyi bana dayandırarak söylemiş olması bir milyarda sıfır ihtimal. Daha sonra galiba sizin de böyle bir iddianız olmuş.” şeklinde konuştu.

Küçükkaya, Altaylı’ya iddianın tam olarak ne olduğunu sordu.

Altaylı; Şimdi iddia şu, Binali Yıldırım tarafının soruları istediği, senin soruları onlara verdiğin ve onlara verdikten sonra da diğer tarafı arayıp, ‘inali Yıldırım tarafına soruları ilettim, istiyorsanız size de vereyim’ dediğin yolunda bir iddiaydı.” diyerek iddianın Sözcü Gazetesi’nin sitesinde son dakika olarak verildiğini belirtti.

KÜÇÜKKAYA NET KONUŞTU

Küçükkaya iddiaları 4 madde ile reddetti.

“Birincisi ben gerçekten günlerdir Ekrem İmamoğlu ile konuşmadım. İkincisi daha hazırlanmış hiçbir soru yok. Üçüncüsü Binali Yıldırım’ın benden böyle bir talebi olmadı, olamaz. Dördüncüsü açık oturuma ilişkin henüz hiçbir soru hazırlanmadığı gibi hazırlanma aşamasında, sonrasında, yayından önce de hiç kimsenin bunu benim dışımda bilmesi mümkün değil. Kimseye vermem ben onları.”

BUNUN ADI BASİTLİKTİR”

Öte yandan iddianın tarafı olan Yıldırım, İmamoğlu henüz yayındayken sosyal medya hesabından paylaşım yaparak iddiaları yalanlayarak ispat ve özür istedi.

Yıldırım, “Bunun adı basitliktir” dedi.