Gündem

İstanbul’da yağışlar yarın da devam edecek

İstanbul’da bugün etkili olan yağışlar yarın öğlene kadar devam edip son bulacak. Hafta başında ise sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağı öğrenildi.

İstanbul’da bu sabah erken saatlerde etkili olan ve gün içerisinde lokal olarak devam eden kuvvetli yağışın yarın öğleden sonra şehri terk etmesi bekleniyor.

YAĞIŞLAR YARINA KADAR SÜRECEK

Meteoroloji Birinci Bölge Müdürlüğü, kentte sabahın ilk ışıklarıyla başlayan gök gürültülü sağanağın özellikle Anadolu Yakası’nda etkili olduğunu bildirdi.

İstanbul’da yağış en çok Kadıköy ilçesinin Göztepe semti ve etkili oldu. Göztepe’yi Sabiha Gökçen Havalimanı bölgesi metrekareye 47,1 kilogram yağışla takip etti. 28,6 ile Kadıköy rıhtım, 28,4 ile Ümraniye, 25,4 ile Üsküdar, 25,2 ile Şile, 22,3 ile Kartal, 17,6 ile Fatih, 16,4 ile Sarıyer ve 16,1 kilogram ile Şişli en çok yağış alan bölgeler oldu.

Meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısı 24.00’e kadar devam ediyor. Gün içerisinde bölgesel olarak gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR ARTACAK

Öte yandan yağış sebebiyle 23 dereceye gerileyen sıcaklıklar yarın itibarıyla kademeli olarak yeniden yükselecek.

Haftabaşında mevsim normallerinin üzerine görecek olan İstanbullular, salı günü 30 dereceyle karşılaşacak.

Meteoroloji, sağanak nedeniyle su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.