Gündem

İzmit Doğu Kavşağı-Adapazarı Gişeleri 36 gün trafiğe kapatılacak

Anadolu Otoyolu’nun Ankara yönü, İzmit Doğu Kavşağı-Adapazarı Gişeleri yol bakım onarım çalışmaları kapsamında 36 gün boyunca günde 9 saat trafiğe kapatılacak.

Anadolu Otoyolu’nun Ankara yönü, İzmit Doğu Kavşağı-Adapazarı Gişelerinde yenileme çalışmaları başlıyor. Bugünden itibaren bu yön 36 gün süreyle 21.00-06.00 saatlerinde trafiğe kapatılacak.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğünce Körfez-Gümüşova Kavşağı arası otoyol ve bağlantı yollarında üstyapı iyileştirmesi ve büyük onarım inşaatı kapsamında İzmit Doğu Kavşağı-Adapazarı Gişeleri arasındaki yol kapatılacak.

Trafik akışı İzmit Doğu Kavşağı’ndan D-100 kara yoluna yönlendirilecek, Adapazarı Gişeler’den tekrar otoyola yönlendirme sağlanacak.

SAAT 06.00’DA YENİDEN KULLANIMA AÇILACAK

Çalışma bugün saat 21.00’de başlayarak, 9 Ağustos Cuma günü saat 06.00’ya kadar sürecek. Söz konusu yol, 21.00-06.00 saatleri arası kapalı olacak.

Valiliğin yaptığı açıklamada; çalışmaların trafik düzenlemeleri, sınav ve bayram günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirileceği belirtildi.

TÜM EMNİYET TEDBİRLERİ ALINACAK

Çalışmalar esnasında gereken tüm emniyet tedbirlerinin alınarak trafik işaretlemelerinin yapılacağı bildirilirken, sürücülerin de yol üzerinde bulunan trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları istendi.

Reyhanlı Belediye Başkanı da Habertürk TV’ye bağlanarak araçta bulunan 3 kişiden 2’sinin hayatını kaybettiğini bir kişinin ise ağır yaralandığını bildirdi.