Gündem

Jandarma ve Emniyet’ten anneler gününe özel video

Jandarma Genel Komutanlığı, “Anneler Günü”ne özel video hazırladı. Videoda şehit anneleri başta olmak üzere bütün annelerin, Anneler Günü kutlandı.

Jandarma Genel Komutanlığı, “Anneler Günü” için hazırladığı özel videoyu yayımladı.

Jandarma Genel Komutanlığının sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda, en değerli varlıkları olan evlatlarını vatan uğruna şehit veren annelerimiz başta olmak üzere, tüm annelerin annelere günü kutlandı.

“SENİN YÜREĞİNDEKİ YANGINI UNUTMAYIZ”

Videoda, şehit oğlunun mezarı başında Kur’an-ı Kerim okuyan bir anne ve annenin yanına gelip dua eden iki jandarmaya yer verildi.

Şehit annesinin elini öpen jandarmaların anneye, “Biz, senin evladınla bir yolda yürüdük, bir sipere yaslandık, bir ekmeği bölüştük. Biz, onunla böyle kardeş, seninle de böyle ana oğul olduk. Biz, ne şehadete eren kardeşimizin gayesini ne de senin yüreğindeki yangını unuturuz annem. Sen bize kardeşimizin emanetisin. Sen, her birimizin annesisin. Tüm şehit annelerimizin anneler günü kutlu olsun.” dedi.

“MÜBAREK ELLERİNİZDEN ÖPERİZ”

Emniyet Genel Müdürlüğü de “Anneler Günü” dolayısıyla bir klip hazırladı.

Videoda, şehit ve gazi emniyet personelinin annelerinin fotoğraflarına yer verildi. Emniyet Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoya, “Dağlıca Türküsü” eşlik etti.

Video, şu mesajla sona erdi:

“Öpüp koklamaya doyamadığı evlatlarını, can yoldaşları eşlerini vatan topraklarına emanet eden, milletimizin huzur ve güvenliği için görev başında olan ve nice kahraman evlatlar yetiştirmekte olan annelerimiz, anneler gününüz kutlu olsun, mübarek ellerinizden öperiz.”