Gündem

Kadın kılığındaki hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde bir ağıldan 27 koyunun çalmak için kadın kılığına bürünen hırsızların görüntüleri güvenlik kamerasıyla kaydedildi

Bolvadin'in Kale ve Şıhlar mahallelerinde, 11 Kasım'da meydana gelen olayda küçükbaş hayvan hırsızları, elbise giyip kadın kılığına girdi ve 27 koyunu çaldı.

KOYUNLARI 6 DAKİKADA ÇALDILAR!

Saat 20.30 civarında ellerinde levyelerle gelen 2 kişi, ağılın kapısına yakın bir yere levyeleri atarak yollarına devam etti. Bu esnada bölgede keşif yapan hırsızlar, sabaha karşı 04.40 sıralarında kadın elbiseleri giyerek ağılın karşısındaki mezarlığın içerisinden geçip ağıla girdi. Kapıdan içeri giren hırsızlar, sadece 6 dakika içerisinde koyunları ağıldan çıkararak mezarlığın içerisinden kaçtı.

Hırsızlardan birisi, ağıldan gelen seslere uyanan koyun sahiplerini yanıltmak için, başka bir yöne koştu ve izini kaybettirdi.

Yaşanan hırsızlık olayı, güvenlik kameraları tarafından an ve an kaydedildi. Koyunların sahibi Selahattin Alaca'nın şikayetiyle güvenlik güçleri tarafından yürütülen çalışmada G.B. ve İ.A. isimli iki zanlı yakalandı, koyunlar ise bulunamadı.

"MADDİ ZARARIMIZ VAR"

Yaşadığı ilginç olayı anlatan Alaca, "27 tane küçükbaş hayvanımı kabrin içerisinden çıkarttılar. Kadın kılığına girdiler, kabrin içerisinden aldılar gittiler. Kadın kılığında olduklarını güvenlik kameralarından gördük. Kabrin içerisinden atlıyorlar gece saat 04.30 sularında, ağılı levye ile açıyorlar. Ondan sonra 27 tane küçükbaş hayvanımı kabrin içerisine sürüp alıp gidiyorlar. 35-40 bin TL maddi zararımız var. Kadın kılığındalar, etek giyinmişler, başlarına falan şalvar etmişler, üstlerine de kadın bluzu giyinmişler. Kafayı falan sarmışlar. Hatta eşarbını da buldum bir tanesinin 15-20 metre içerisinde kabrin içerisinde buldum. Emniyete, polise teslim ettim" dedi.

52 KOYUN DAHA ÇALINMIŞTI

Alaca'nın oturduğu mahallenin yanındaki Kale Mahallesi'nde oturan ve yaklaşık 15 gün önce 52 koyunu çalınan Battal Kart da gece yarısı çalınan koyunlarının hala bulunamadığı belirterek, "Kapıyı söktüler, kapının bir tarafına içeriye dayamışlar. Hırsızlık sırasında uyanamadık. Yaklaşık 50-60 bin TL zararım var. Şikayetçi olduk ama bulunmadı. 'Arayacağız' dediler ama aramadılar" şeklinde konuştu.

Öte yandan 2 ay önce yine aynı bölgede 35 koyunu çalınan Muharrem Belhan da koyunlarının bulunamamasından dert yakındı. 

 • USD
  0,21
  3,7906
 • EURO
  -0,11
  4,6614
 • ALTIN
  0,01
  161,93
 • PETR
  1,72
  67,3100