Gündem

Kadir Demirel'in katil zanlısı itiraf etti

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'i öldüren damadı Cemil Yavuz Karanfil hakkındaki soruşturma tamamlandı. 

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'i öldüren ve önceki gün İzmir'de yakalanan damadı Cemil Yavuz Karanfil hakkındaki soruşturma tamamlandı. Karanfil için ağırlaştırılmış müebbet hapis isteniyor

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na hazırlanan iddianameye göre çift, 9 yıl önce evlenmişti; 2 çocukları bulunuyordu. Daha önce aralarında hem Asliye Ceza Mahkemesi'ne yansıyan darp hem de Aile Mahkemesi'ne yansıyan boşanma davası olmuştu. Fakat Kadir Demirel'in kızı Esma Karanfil şikâyetini geri çektiği için davalar düşmüştü.

EVİNE ÇAĞIRDI

Olay günü yani 29 Mayıs 2017'de sabah saatlerinde damat Cemil Yavuz Karanfil, kayınpederini arayarak bir gün önce yine tartıştığı eşiyle arasındaki sorunları çözmek istediğini söyledi ve onu akşam Başakşehir'deki evine davet etti. Demirel, kızı Esma'yı arayarak durumdan haberdar etti.

KAPIYI KİLİTLEDİ

Karanfil, saat 17.00 sularında karısının evde yalnız olduğu bir anda eve girdi. Kapıyı kilitleyen damat, kayınpederi eve gelene kadar kapıyı açamayarak Demirel'in eve gelmesini bekledi. Saat 19.00 sıralarında ise Kadir Demirel eve geldi.

'SİZE ZIRNIK KOKLATMAM'

İddianameye göre aile sorunlarının konuşulduğu sırada Karanfil çifti arasında yaşanan tartışma yeniden alevlendi. Demirel, kızı ve daması arasındaki kavgaya müdahil olarak tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Damat, daha önce aile mahkemesinde davalık olduğu sırada eşinin mallarına tedbir koydurmasını gündeme getirdi ve "Mallarıma el koydunuz. Siz nasıl benim mallarıma el koydurursunuz. Size zırnık koklatmam" diyerek Kadir Demirel'e saldırdı.

4 KEZ BIÇAKLADI

Arka cebinden çıkarttığı 'Tırtıklı avcı bıçağıyla' Demirel'i bıçakladı. Gözü dönen damat, bu sırada 'Malımı mülkümü size yedirtmem' diye bağırıp kayınpederinin sol koltuk altı ve göğüs bölgesine 4 kez bıçak sapladı. Karanfil, kendisine engel olmak isteyen eşini de karın boşluğundan bıçakladı.

OLAY YERİNDEN MOTOSİKLETLE KAÇTI

Karanfil iddiaya göre kayınpederini ve eşini bıçakladıktan sonra, yerde yaralı yatan eşini tekmeleyip "Bu bıçağı senin ve baban için özel yaptırdım" diyerek evden kaçtı. Demirel olay yerinde can verirken kızı kurtarıldı. Evinden işyerinin yanındaki otoparka giderek olayda kullandığı bıçağı ve bazı eşyalarını buraya bırakan Karanfil, kendisine ait motosiklete binerek ortadan kayboldu.

Karanfil, önceki gün İzmir Kordon'da polisin şüphelenerek kimlik sorması üzerine yakayı ele vermişti. Karanfil'in üzerinden ağabeyine ait kimlik çıkmıştı.

Olaya ilişkin hazırlanan 2 sayfalık iddianamede, şüpheli damadın kayınpederi gazeteci Kadir Demirel'i tasarlayarak kasten öldürdüğü ve eşi Esma Karanfil'i öldürmeye teşebbüs ettiği kaydedildi. Cinayetin tasarlanarak işlendiğine ise olay gününde damadın kayınpederini sabah saatlerinde evine davet etmesi, akşama kadar hazırlık yapması ve "bu bıçağı senin ve baban için özel yaptırdım" demesi gösterildi. Hazırlanan iddianame, Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Kaynak: Sabah

 

 • USD
  0,10
  3,7505
 • EURO
  0,12
  4,6550
 • ALTIN
  0,17
  162,45
 • PETR
  0,69
  65,3000