Gündem

Kadir İnanır gözünü açtı ilk sorusu o oldu

Beynine pıhtı atması nedeniyle ameliyat edilen usta sanatçı Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır müjdeyi verdi: "Gözünü açtı, ilk sorusu o oldu"

Hayat arkadaşı Jülide Kural tarafından çağrılan ambulansla Fulya’daki özel hastaneye götürülen ve beynine pıhtı atması nedeniyle anjiyo ile tıkalı damarı açılan usta sanatçı Kadir İnanır, ardından yoğun bakıma alındı.

Kadir İnanır’a müdahale eden ekipten Prof. Dr. Yunus Aydın “Anjiyo öncesinde yüzünde bir miktar kayıp vardı, sonrasında kayboldu” diye konuştu. Cerrahi müdaheyi yapan nöroradyoloji Uzmanı Prof. Dr. Naci Koçer ise şunları söyledi: “Durumu iyi. Beyin damarına giden pıhtı çıkartıldı. Tekrar pıhtı atmaması için yoğun bakımda tutuyoruz.”

HEMŞEHRİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Milyonların gönlünde taht kuran İnanır'ı, Karadenizli hemşehrileri de yalnız bırakmadı. Yeğeni Levent İnanır, Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, işadamı Yılmaz Ulusoy ve Mehmet Ali Erbil ve çok sayıda seveni hastaneye koştu. Jülide Kural “Konuşuyor, sohbet ediyoruz. Umarım en kısa zamanda karşınıza çıkar ve sağlığı hakkında kendisi bilgi verir” dedi.

2018/02/13/kadir-inanir-asker.jpg

İLK SOSURU "ŞEHİT VAR MI?" OLDU 

Yeğeni Levent İnanır da Kadir İnanır’ın tedbir amaçlı yoğun bakımda tutulduğunu söyledi ve ekledi: “Kolestrole bağlı bir pıhtının beyin damarlarından birini tıkaması nedeniyle rahatsızlanmış. Şu an eskisinden iyi diyebilirim. Yanına girdim, konuştuk. Bana uyanır uyanmaz ‘Bugün Afrin’de şehit var mı?’ diye sordu. Allah onu sevenlerine bağışladı. Bir saat daha geç kalsa Deniz Baykal gibi olabilirmiş.”

Kaynak: Hürriyet