Gündem

Kayıp muhabir Abdülkadir Nişancı’dan iz yok

AA Muhabiri Abdülkadir Nişancı 10 Mayıs’ta Bayburt’ta haber takibi yaptığı sırada uçuruma düşmüştü.

Bayburt’ta uçuruma düşen Anadolu Ajansı Muhabiri Abdülkadir Nişancı’yı arama çalışmaları sürüyor.

AFAD, UMKE, Jandarma, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekiplerinden oluşan 210 kişi arama çalışmalarına katılıyor. Çalımalarda Abdülkadir Nişancı’ya ait ayakkabının bulunduğu yerden başlayarak 300 metrelik dere yatağı didik didik taranıyor.

DERENİN AKIŞ YÖNÜ DEĞİŞTİRİLECEK

kiplerin çalışmalarının kolaylaştırılması için Nişancı’nın düştüğü tahmin edilen derenin su seviyesi alçaltılacak, akış yönü değiştirilecek. DSİ ve İSKİ ekipleri dere yatağına örgü çekti.

Anadolu Ajansı Muhabiri Abdülkadir Nişancı, Bayburt’ta haber takibi yaparken 9 Mayıs’ta uçuruma düşmüştü.

Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamada son çalışmalara ilişkin şu bilgiler paylaşıldı:

Çalışmalara güvenlik birimleri de nezaret etmektedir. Arama kurtarma çalışmalarını zaman zaman durma noktasına getiren dere yatağındaki şiddetli su akıntısının yavaşlatılarak debisinin düşürülmesi ve çalışmaların daha güvenli ve daha etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla Bayburt Valiliği koordinasyonunda İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Devlet Su İşleri (DSİ) 22.Bölge Müdürlüğü, Bayburt İl Özel İdaresi ve Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince dere yatağının önüne set çekilerek, set arkasında biriken suyun tahliye gücü saniyede yaklaşık bir metreküpe ulaşan motorlar yardımıyla bir buçuk kilometre hat oluşturup olayın yaşandığı bölgeden 500 metre kadar uzağa isale edilmesi maksadıyla planlaması yapılan çalışmalara, arama kurtarma çalışmaları ile eş zamanlı olarak bugün başlanmıştır. Su bendinin tamamlanmasına müteakip İSKİ’den getirtilen tahliye motorlarının kurulumuna yarın sabah itibarıyla başlanacaktır.